×

Zajrzał do gniazda papugi i dokonał w nim nieprawdopodobnego odkrycia

Pewnego dnia, 14 lat temu, rolnik Josemar Milli i jego żona podróżowali przez zalesiony obszar w pobliżu ich domu w Brazylii, gdy nagle coś przykuło ich wzrok. Na ziemi leżały dwie bezradne papugi, które były uwięzione przez zawalone drzewo. Para postanowiła je uratować, a wkrótce okazało się, że ich akt dobroci doprowadził do uratowania znacznie więcej niż życie dwóch ptaków.

Reklama
Źródło: wikimedia.org

Źródło: wikimedia.org

Uratowali dwie papugi

Po uratowaniu małych papug i przywiezieniu ich do domu, Josemar i jego żona opiekowali się nimi, aż osiągnęły dojrzałość. Pewnego dnia jeden z ptaków odleciał, a małżonkowie już nigdy więcej go nie widzieli. Druga papuga, mimo pełnej swobody, zamiast odlecieć, postanowiła zostać.

Nazwaliśmy ją Louro. Nigdy nie była w klatce. Mogła robić, co dusza zapragnie, ale nigdy nie chciała nas opuścić. – przyznał Josemar.

Źródło: Josemar Milli

Źródło: Josemar Milli

Dziwne zachowanie ptaka

Od jakiegoś czasu Josemar zauważył jednak, że rutyna ptaka się zmieniła. Louro często w ciągu dnia wylatywała i zwiedzała świat, ale niezmiennie wracała wieczorem. Pewnego wieczoru to się jednak zmieniło.

Reklama

Louro zawsze spała w domu. Aż w końcu nadszedł wieczór, gdzie nie wróciła i 3 noce spędziła gdzieś indziej. W ciągu dnia ciągle siedziała w pobliżu tego samego drewnianego słupka. – mówi Josemar.

Oczywiście, ciekawość Josemara została rozbudzona. Chociaż Louro była znana z tego, że od czasu do czasu spędzała czas w gnieździe, które zrobiła w wydrążonym słupie, to teraz cały czas chciała być blisko niego. Mężczyzna postanowił więc sprawdzić, co się w nim znajduje.

A oto co zobaczył:

@joseheber2

♬ som original – Josemar heber Schmidt Milli

Ku wielkiemu zaskoczeniu mężczyzny, okazało się, że Louro znalazła i adoptowała miot trzech malutkich kociątek!

Josemar podejrzewa, że kotka sąsiada urodziła w miejscu lęgowym Louro, a potem porzuciła dzieci. Gdyby nie papuga i jej dobre serce, kocięta nie zostałyby odnalezione na czas. A dzięki niej wszystkie maluszki zostały uratowane!

Reklama
Źródło: Josemar Milli

Źródło: Josemar Milli

Początkowo Josemar próbował ponownie zjednoczyć maluszki z kotką, która prawdopodobnie była ich mamą, ale ona znów je odrzuciła. Tymczasem Louro była wyraźnie związana z futrzakami.

Traktuje je jak własne dzieci. – przyznał Josemar.

@joseheber2

♬ som original – Josemar heber Schmidt Milli

Kocięta, które zaadoptowała Louro, zostały następnie adoptowane przez resztę rodziny Josemara

Przywieźliśmy je do domu i zaopiekowaliśmy się nimi. – powiedział mężczyzna.

Nawet własny kot Josemara wkroczył do akcji, aby wykonać swoją część w wychowaniu maluchów!

@joseheber2

♬ som original – Josemar heber Schmidt Milli

Z pomocą papugi trzy kocięta nie tylko przeżyły, ale także znalazły kochający dom!

Źródło: Josemar Milli

Źródło: Josemar Milli

I wygląda na to, że Louro też chce pozostać blisko rodziny!

Louro zawsze była kochana i zawsze była wolna. Jednak mając tę wolność, zdecydowała się oferować miłość komuś innemu. I to jest cudowne!

Reklama
Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować