×

[Wideo] Tak brzmi najgłośniejszy ptak świata. Jego dźwięk może zagłuszyć samolot

Śpiew ptaków uważany jest jeden z najprzyjemniejszych dźwięków. Niektórzy twierdzą, że wprowadza on w stan zupełnego, błogiego relaksu. Okazuje się jednak, że nie każdy ptak brzmi tak miło. Przykładem jest dzwonnik biały, którego uważa się za najgłośniejszego ptaka świata.

Dzwonnik biały – najgłośniejszy ptak świata

Dzwonnik biały wygląda dość niepozornie, ale nie daj się temu zwieść. Owy zwierzak swoim śpiewem jest w stanie zagłuszyć nawet startujący samolot. Dźwięk wydawany przez dzwonnika białego osiąga do 125 decybeli. Dla porównania startujący samolot osiąga wartość maksymalnie 120 decybeli. Dzwonnika białego można spotkać w Brazylii, Wenezueli oraz Gujanie.

Źródło: <a href=Science Magazine / youtube.com">

Źródło: Science Magazine / youtube.com

Jak brzmi najgłośniejszy ptak świata?

Na poniższym filmiku możesz usłyszeć dźwięk wydawany przez dzwonnika białego. Prawda, że nie przypomina przyjemnego ptasiego trelu?

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować