×

[Wideo] Tak brzmi najgłośniejszy ptak świata. Jego dźwięk może zagłuszyć samolot

Śpiew ptaków uważany jest jeden z najprzyjemniejszych dźwięków. Niektórzy twierdzą, że wprowadza on w stan zupełnego, błogiego relaksu. Okazuje się jednak, że nie każdy ptak brzmi tak miło. Przykładem jest dzwonnik biały, którego uważa się za najgłośniejszego ptaka świata.

Dzwonnik biały – najgłośniejszy ptak świata

Dzwonnik biały wygląda dość niepozornie, ale nie daj się temu zwieść. Owy zwierzak swoim śpiewem jest w stanie zagłuszyć nawet startujący samolot. Dźwięk wydawany przez dzwonnika białego osiąga do 125 decybeli. Dla porównania startujący samolot osiąga wartość maksymalnie 120 decybeli. Dzwonnika białego można spotkać w Brazylii, Wenezueli oraz Gujanie.

Jak brzmi najgłośniejszy ptak świata?

Na poniższym filmiku możesz usłyszeć dźwięk wydawany przez dzwonnika białego. Prawda, że nie przypomina przyjemnego ptasiego trelu?

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować