×

Usłyszał straszliwy hałas. Otworzył drzwi, tysiące pająków biegło w jego stronę!

Gdy przez część Australii przeszła fala powodziowa, wiele zwierząt było zmuszone do ucieczki. Nikt jednak nie mógł przypuszczać, jak będzie wyglądała ucieczka pająków.

Matt Lovenfosse/Fb

„Co to za hałas?”

Kiedy wody zaczęły zalewać podwórko Matta Lovenfosse’a w Nowej Południowej Walii w Australii, nie był pewien, czego się spodziewać. Pewnego ranka, słysząc dziwny hałas na zewnątrz, postanowił sprawdzić co się dzieje. Otworzył drzwi swego domu i stanął jak wryty, totalnie zaskoczony widokiem.

Matt Lovenfosse/Fb

Pajęcza armia

Zobaczył na całym swoim podwórku dosłownie tysiące, a może dziesiątki tysięcy małych pająków. Jak tylko zobaczyły otwarte drzwi, zaczęły biec w ich stronę. Matt nie zdążył zamknąć swego domu, przez co zalały całą swoją chmarą wnętrze.

„Możemy przenocować?”

Australijczyk zdawał sobie jednak sprawę, że owe pająki są dla ludzi zupełnie niegroźne i nic mu złego nie zrobią (oprócz ewentualnych szkód materialnych). Dlatego z takim spokojem na krótkim wideo pokazuje pająki, które obsiadły jego dom. Z najazdem pająków mierzy się obecnie wielu Australijczyków. Podobno część z nich zupełnie świadomie i celowo wpuszcza pająki i inne owady do swych domostw, aby mogły przeżyć ten trudny dla nich okres. Ciekawe ile osób w naszym kraju zdecydowałoby się na coś takiego…

Może Cię zainteresować