Kategorie Newsy

Tygrysica w złym stanie została uratowana z cyrku. Po 8 miesiącach leczenia jest nie do poznania!

Cyrk to jedno z najgorszych miejsc dla zwierząt. Są tam traktowane w bestialski sposób – bite, głodzone, trzymane w bardzo ciasnych klatkach, a wszystko tylko po to, aby zabawić spragnioną wrażeń publiczność.

W tym artykule poznasz historię tygrysa bengalskiego o imieniu Aasha. Należała do jednego z cyrków, w którym była traktowana w bardzo zły sposób. Na szczęście jednak została uratowana, przez co przeszła niesamowitą przemianę.

 

Aasha to tygrys, który należał do cyrku wędrownego. Kiedy miała 9 miesięcy ważyła tyle, ile powinien ważyć 3-miesięczny tygrys. Zły stan zwierzaka spowodowany był tym, że trzymano ją w bardzo ciasnej klatce z innym dużym tygrysem, który prawdopodobnie zabierał jej całe jedzenie.

tygrys-1

Pewnego dnia koszmar Aashy w końcu się skończył. Została uratowana przez organizację „In-Sync Exotics” i przewieziona do jej siedziby. Kiedy weterynarze obejrzeli tygrysa, od razu stwierdzili, że ma grzybicę.

„Każdego dnia chodziłam do Aashy, dawałam jej leki i spędzałam z nią czas. Wiedziałam, że tylko w taki sposób wróci do zdrowia. Już po 8 tygodniach leczenia zauważyłam, że stan Aashy poprawił się.” – przyznaje jedna z weterynarzy.

tygrys-15

Po dłuższym czasie, w końcu przyszedł czas na odłożenie leków i zakończenie zabiegów. Aasha bardzo wtedy odżyła i …pokochała wodę!

tygrys-14

Pod opieką weterynarzy, Aasha zaczęła również w odpowiednim tempie rosnąć. Nie brakuje jej także rozrywki, ponieważ jedna z weterynarzy uwielbia się z nią bawić!

tygrys-13

Po 8 miesiącach leczenia i terapii, Aasha w końcu wygląda jak dorosły tygrys! W związku z tym, weterynarze chcieli przekonać się jak będzie reagowała na inne tygrysy.

tygrys-12

Weterynarze zapoznali ją z tygrysem o imieniu Smuggler, który całkowicie oszalał na jej punkcie! Zaczął się nawet przed nią popisywać.

tygrys-11

Mimo że Smuggler był 3 razy większy od Aashy, weterynarze zauważyli, że coś  zaiskrzyło pomiędzy tą dwójką.

tygrys-10

To zaskakujące, że Aasha tak świetnie zrozumiała się z 3 razy większym od siebie tygrysem!

tygrys-9

Dwa tygrysy poznały się nawzajem i zaczęły uwielbiać spędzać wspólnie czas.

tygrys-8

tygrys-7

Smuggler doskonale wie, co robić, aby nie skrzywdzić o wiele mniejszej od siebie Aashy.

tygrys-6

Aasha przeszła niesamowitą przemianę. Z niezdrowego, zaniedbanego tygrysa stała się dorosłym, chętnym do zabawy i miłości zwierzakiem.

tygrys-5

Wspaniała przemiana!

 

Źródło: thedodo.com | Fotografie: IN-SYNC EXOTICS, thedodo.com