×

Tęczowy gołąb istnieje naprawdę i wygląda jak z bajki

Gołębie są nam wszystkim dobrze znane. Zazwyczaj ptaki te nie mają dobrej reputacji – towarzyszą nam na każdym kroku w miastach. Okazuje się jednak, że te gołębie wcale nie muszą być szare i nudne. Oto gatunek gołębia, który ukazuje te ptaki w zupełnie nowym świetle.

Treron różowoszyi, czyli gołąb jak z bajki

Gołąb zielony z różową szyjką to gatunek ptaka z rodziny gołębi. Na tle pozostałych zdecydowanie wyróżnia się swoim tęczowym kolorem. Zdjęcia ptaków z tego gatunku stały się ostatnio niezwykle popularne na serwisie Twitter.

Daleko od miast i zgiełków

Z upierzeniem w odcieniach zieleni, błękitu, bladoróżowego i żółtego, te tęczowe gołębie trudno przeoczyć. Niestety tych ptaków nie ujrzysz w środku miasta. Gołąb ten jest powszechnie spotykany w Azji Południowo-Wschodniej, w lasach, ogrodach i przybrzeżnych namorzynach. W przeciwieństwie do swoich bezpretensjonalnych kuzynów, te gołębie jedzą głównie owoce, zwłaszcza figi i rozsiewają nasiona po lasach.

Ten śliczny ptak sprawia, że ludzie patrzą na gołębie nieco innym okiem. Okazuje się, że istnieje jeszcze więcej ciekawych gatunków tych ptaków. Jeśli chcesz je obejrzeć, kliknij TUTAJ.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować