×

Zauważyli 4 szczeniaki polane smołą tak, by nie mogły się ruszyć. Wciąż mieli czas aby im pomóc

Okrucieństwo wobec zwierząt przybiera różne formy. Niektóre są tak przerażające, że normalnemu człowiekowi trudno je sobie nawet wyobrazić. Do takich zdarzeń możemy zaliczyć to, o którym za chwilę przeczytacie…

Sytuacja miała miejsce w Rumunii. Jakiś potwór, ponieważ człowiekiem określić go na pewno nie można, zostawił cztery bezbronne szczeniaczki w rozpuszczonej smole. Z dala od ludzi. W ostrym słońcu. Na pewną, bolesną i powolną śmierć.

Na szczęście ktoś w porę je zauważył i wezwał pomoc.

Wolontariusze z Fundacji Sky byli przerażeni, gdy przybyli na miejsce. Wprost nie mogli uwierzyć, że kogokolwiek było stać na tak okrutny czyn. Szybko okazało się, że stan maluchów jest bardzo zły.

Natychmiast zabrano je do jednej z najlepszych lecznic w okolicy. Jeden z nich był już w stanie krytycznym. Jego lewe oko, nos oraz pyszczek były pokryte lepką smołą.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Niestety, nie wzięto jej zbyt poważnie ponieważ w Rumunii pełno jest bezpańskich psów, którym ktoś wciąż robi krzywdę. Podobno jeden z oficerów zasugerował, że nie będzie marnował swojego cennego czasu dla badania takiej sprawy.

Założyciel Fundacji Sky, Cătălin Pavaliu, zauważa, że w ich okolicy coraz częściej dochodzi do przypadków okrucieństwa wobec zwierząt, dlatego zaczyna przypuszczać, że może stać za nimi konkretna osoba lub grupa osób.

Skąd w ludziach tyle zła?!

Może Cię zainteresować