×

Orangutan zbliża się powoli do ciężarnej. To, co po chwili robi, wzrusza do łez kobietę

Podczas ostatniej wizyty w zoo w Colchester w Anglii, Morgain Cole Abbott przeżyła chwilę, której nigdy nie zapomni – ma nadzieję, że uda jej się zainspirować innych i będą zwracać uwagę na uczucia zwierząt, które przebywają w niewoli.

© Morgain Cole Abbott

© Morgain Cole Abbott

Morgain, która spodziewa się dziecka, wpatrywała się w 48-letniego samca orangutana o imieniu Rajang. W pewnej chwili naczelny zrobił coś niesamowitego. Po krótkiej obserwacji jej brzucha, Rajang pochylił się, aby ucałować go przez szybę.

https://www.facebook.com/morgain.cole/videos/10154972508144406/

„Myślę, że będę płakać” – powiedziała Morgain, chwilę później ocierając łzy z policzków.

To słodko-gorzki gest, który podkreśla współczucie i zrozumienie tego gatunku. Słodko-gorzki ponieważ pomimo posiadania tak wyjątkowych cech, najprawdopodobniej nigdy nie zazna wolności.

Morgain chce ratować zwierzęta, które podobnie jak Rajang, mogą nigdy nie poznać smaku wolności. Zachęca widzów wideo aby wspierali Fundację Orangutan.

„Wykorzystajmy ten niesamowity moment i zwróćmy uwagę na problem tych zwierząt, w nadziei, że pewnego dnia również moje dziecko będzie w stanie dostrzec te fenomenalne stworzenia w ich naturalnym środowisku, bezpiecznych od niewoli.”

Jeśli podobnie jak Morgain jesteś zwolennikiem wolności dla zwierząt, udostępnij ten wpis na Facebooku, inspirując innych do działania!

Może Cię zainteresować