11 myląco podobnych ras psów. Nawet najwięksi znawcy mogą je pomylić

Na świecie istnieje ponad 200 ras psów. Pomimo ogromnej różnorodności, jaką cechują się te zwierzęta, można natrafić na łudząco podobne rasy, których odróżnienie mogłoby sprawić trudności nawet największym wielbicielom psów.
Te 11 zdjęć pokazuje, jak niewielkie i subtelne różnice w wyglądzie pozwalają określić rasę psa. Po ich obejrzeniu już nigdy nie pomylisz się w ocenie przynależności napotkanych czworonogów.

11 myląco podobnych ras psów. Nawet najwięksi znawcy mogą je pomylić:

20 niezwykłych psów, które powstały w wyniku skrzyżowania różnych ras

Mieszańce są równie piękne i urocze jak psy czystej rasy. Niektóre z nich wręcz przekraczają wszelkie oczekiwania. Poniżej przygotowaliśmy dla was niezwykłe psy, które powstały w wyniku skrzyżowania różnych ras. Większość z nich nie była zamierzona przez człowieka, a więc rasy te nie są oficjalne. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zebrać zdjęcia niektórych z najbardziej wyjątkowych mieszańców, abyś mógł je podziwiać. Wow!

20 niezwykłych psów, które powstały w wyniku skrzyżowania różnych ras:

10 ras psów dobrych dla alergików oraz 10 których powinni unikać

Jeśli jesteś alergikiem, rasa wybranego psa może mieć duże znaczenie dla twojego komfortu życia. Poniżej przedstawiamy rasy dość podobne do siebie, ale krańcowo odmiennie sprawdzające się w przypadku alergików.

Po lewej rasy, których powinieneś unikać, po prawej te które dobrze sprawdzą się w przypadku alergii:

11 ras psów, które ludzie najczęściej przygarniają, a potem oddają z powrotem

Psiaka można chcieć adoptować z różnych powodów i czasem niestety jest to decyzja mocno nieprzemyślana. Często zdarza się, że właściciel nie jest gotowy na daną rasę. Wiele z nich jest bardzo wymagająca, a osoba niedoświadczona może zwyczajnie nie poradzić sobie z ich przedstawicielami. Z tego powodu przed adopcją lub zakupem zawsze zdobądź wiedzę o rasie!

11 ras psów, które ludzie najczęściej przygarniają, a potem oddają z powrotem:

21 psów, które powstały w wyniku krzyżówki dwóch odrębnych ras

Te psy powstały w wyniku skrzyżowania dwóch odrębnych ras. Ich wygląd zaskakuje, a przekonasz się o tym zerkając na poniższą galerię. Co myślisz o takich hybrydach?

21 psów, które powstały w wyniku krzyżówki dwóch odrębnych ras:

16 niezaprzeczalnych dowodów na to, że pit bulle wcale nie są agresywną rasą psów

Wielu ludzi wciąż postrzega niektóre rasy psów jako groźne i niebezpieczne. Ale czy właśnie w ten sposób powinniśmy patrzeć na zwierzęta? Odpowiedź jest prosta, nie. To jakie zachowania przejawie czworonóg w głównej mierze zależy od jego właściciela. Pies sam z siebie nie rodzi się zły. Natomiast to, w jaki sposób zostanie wychowany, wpłynie na jego cechy charakteru.

Amerykański pitbulterier zwany inaczej american pit bull terrier oraz amerykański pit bull terrier to rasa zwana potocznie pit bullem. Jest ogrom ludzi, którzy uważają te psy za brutalne i agresywne, choć wcale nie powinni. Poniżej znajdziesz 16 powodów, które tylko to potwierdzą.

Ty też uważasz, że rasa nie świadczy o tym, czy pies jest agresywny czy nie?