×

10 powodów, dla których labrador jest jednym z najwspanialszych psów rodzinnych

Labrador retriever to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie. Czworonogi te są doceniane za swoje przyjazne, lojalne i towarzyskie usposobienie. Co więcej, określa się je również jako wspaniałe psy rodzinne, nic więc dziwnego, że często wielodzietne rodziny decydują się na zakup psa tej rasy. Nierzadko to też czworonogi wykorzystywane do pracy z dziećmi w ramach dogoterapii. Zebraliśmy aż 10 powodów, dla których warto pomyśleć nad zakupem lub adopcją labradora retrivera.

10 powodów, aby mieć w domu psa rasy labrador retriver

Poniżej przedstawiliśmy, jedynie 10 powodów przemawiających za tym, aby kupić lub adoptować psa tej rasy. Jednak z pewnością może być ich o wiele więcej. A to tylko zalążek tego, jak cudownymi psami są przedstawiciele tej rasy. Teraz możesz poznać je bliżej. Oto 10 powodów za tym, aby mieć takiego psiaka w domu:

1. Czułość: Labradory są niezwykle czułe i uwielbiają przytulać się do swoich właścicieli. Są bardzo lojalnie i zawsze będą tam, gdzie ich opiekun, aby zapewnić mu bliskość i wsparcie, kiedy tylko tego potrzebuje.

2. Wesołość: To bardzo wesołe i energiczne psy, zawsze skore do zabawy. Dlatego będą idealne dla rodzin z dziećmi i innymi psami, szczególnie, że lubią też towarzystwo.

3. Prosto je wyszkolić: Labradory są niezwykle inteligentnymi i posłusznymi psami, dlatego niezwykle łatwo można je wyszkolić. Nie mają buntowniczego temperamentu i słuchają komend. Dobrze reagują na pozytywne metody treningu wzmacniającego.

4. Są dobre w stosunku do dzieci: Wrodzona cierpliwość sprawia, że dobrze znoszą dzieci, potrafią je też uspokoić swoją obecnością. Świetnie współpracują z dziećmi wymagającymi opieki i terapii, np. autystycznymi, dlatego wykorzystuje się je do dogoterapii. Łatwo też nawiązują więzi i są empatyczne.

5.  Dogadują się z innymi zwierzętami domowymi: Psy te dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi, także z kotami, ptakami i małymi zwierzętami. Dlatego odnajdą się dobrze w rodzinie, w której są już, zarówno inne zwierzęta jak i dzieci. Z pewnością się zaprzyjaźnią. 

Źródło: Pixbay

Źródło: Pixbay

6. Są aktywne: To bardzo aktywne psy, nadające się dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Wymagają wielu rozrywek i dużo ćwiczeń, aby spożytkować swoją energię, której mają w sobie niemało.

7. Idealni stróże: Labradory mimo swojej przyjaznej natury są świetnymi obrońcami i stróżami. Zawsze staną w obronie tych, których kochają. Chronią swoje rodziny i szczekają, jeśli wyczują jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

8. Łatwo się adaptują: Psy tej rasy szybko przystosowują się do zmian w otoczeniu i mogą dobrze się rozwijać w różnych sytuacjach życiowych. To psiaki niezwykle uniwersalne.

9. Posiadają dobre zdrowie: Mówi się, że psiaki te generalnie rzadko chorują, dzięki czemu nie są tak drogie w utrzymaniu i nie wymagają tak częstych wizyt u weterynarzy. Ich długość życia wynosi około 10-12 lat. Co prawda mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i odżywianiu mogą wieść długie i zdrowe życie.

10. To wspaniali towarzysze: Labradory są świetnymi towarzyszami, uwielbiają przebywać w pobliżu swoich właścicieli.  Są lojalne i serdeczne i zawsze będą tam, gdzie ich bliscy. To psy, które najlepiej opisuje powiedzenie – do rany przyłóż. Nie da się w nich nie zakochać.

Źródło: Pixbay

Źródło: Pixbay

Mamy nadzieję, że nasze wskazane wyżej powody, przekonały Cię, aby pomyśleć nad psem tej rasy.

Może Cię zainteresować