×

Psy znajdują na ziemi maleńkie stworzenie. Zwierzak potrzebował natychmiastowej pomocy

Czasami stworzenia, które potrzebują naszej pomocy, są tak malutkie, że my nie możemy ich nawet dostrzec. Tak właśnie było i w tym przypadku.

Na szczęście mężczyzna miał sympatycznych pomocników, którzy wywąchali i wypatrzyli maleństwo potrzebujące pomocy.

Właśnie szedł wyprowadzić swoje psiaki, gdy nagle zaczęły bardzo mocno szarpać za smycz i to w konkretnym kierunku. Postanowił, że puści je wolno i zobaczy, co zrobią.

Psy podbiegły do drzewa i szczekaniem zaczęły wzywać swojego pana, który nie miał pojęcia, o co może chodzić jego pupilom.

Dopiero po chwili zauważył, że jego psy znalazły malutkie stworzenie potrzebujące pomocy…

Było tak maleńkie, że gdyby nie jego psy, z pewnością nie dostrzegłby go.

Okazało się, że na ziemi znajdowała się Akrobatka karliczka, która prawdopodobnie wypadła swojej mamie z torby. Ważyła mniej niż 1 gram, była lżejsza od spinacza do bielizny.

Gdyby nie te wspaniałe psy, z pewnością by nie przeżyła.

Mężczyzna od razu podniósł ją i zabrał w bezpieczne miejsce, po czym wezwał pomoc. Maleńki, bezwłosy jeszcze zwierzak został zabrany do Australia Zoo Wildlife Hospital.

Akrobatka karliczka otrzymała na imię Boop.

Był to do tej pory najmniejszy pacjent lecznicy. Niestety, prawdopodobnie nie był to jedyny przypadek, w którym karliczka wypadła mamie z torby…

Miejmy nadzieję, że chociaż Boop wyrośnie zdrowy, silny i… duży! W końcu 13 gramów, które osiągają dorosłe osobniki, to jest COŚ!

Może Cię zainteresować