×

Miliony pająków uciekają przed ulewą. Oto region opanowany przez 8-nogie stworzenia

Region Gippsland w Australii opanowały miliony pająków, które uciekły przed nadchodzącą powodzią. Chmara tych przerażających stworzeń robiła wszystko, aby się schronić – próbowały nawet wdzierać się do domów przerażonych Australijczyków. Jest ich tak dużo, że ciężko nad nimi zapanować. Te zdjęcia to prawdziwy horror dla arachnofobów.

Źródło: reuters.com

Źródło: reuters.com

Region opanowany przez pająki

Gdy w Australii nastąpiły potężne ulewy, miliony pająków żyjących przy gruncie uciekają przed wielką wodą i ewakuują się na wyżej położone tereny. Zadanie to umożliwia im wiatr, który unosi pajęczyny wyżej, dzięki czemu pająki w szybkim czasie znajdują się wyżej. Można to nazwać „pajęczymi liniami lotniczymi”.

Źródło: reuters.com

Źródło: reuters.com

Spokojnie, to nie jest apokalipsa

To, co widzimy na zdjęciach, to naturalne zjawisko i wcale nie świadczy o nadejściu apokalipsy. Te pająki dawniej żyły przy ziemi, a aby uchronić się przed wodą, uciekają wyżej, gdzie zbudowały nowe miejsce do życia.

Źródło: reuters.com

Źródło: reuters.com

Horror dla arachnofobów

Bez względu na wszystko, te zdjęcia z pewnością przeprawiają o dreszcze osób zmagających się z arachnofobią. Prawdę mówiąc, wcale się im nie dziwimy. To co, kiedy wycieczka do Australii?

Źródło: reuters.com

Źródło: reuters.com

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować