×

Pająki mają swój przerażający rytuał. Aż włos się jeży na samą myśl

Pomimo tego, że zjadają irytujące owady i nie stanowią prawie żadnego zagrożenia dla ludzkości, myślę że większość ludzi zgodzi się, że pająki są przerażającymi stworzeniami. Nie powinno się osądzać książki po okładce, jednak wygląd pająków jest raczej mało zachęcający. Im więcej dowiadujemy się o pająkach, tym bardziej się ich boimy. Czy wiesz, że gdy pająki złapią swoją ofiarę, to rozdzierają jej wnętrze, a następnie wypijają wszystkie wnętrzności? To jednak nie wszystko. Jest coś jeszcze gorszego.

Źródło: <a href=ViralHog / youtube.com">

Źródło: ViralHog / youtube.com

Samice pająków nie znają litości dla swoich partnerów

Być może jednym z najbardziej przerażających aspektów życia niektórych pająków jest zwyczaj zjadania swoich partnerów po kopulacji lub nawet w czasie jej trwania.

Prawdopodobnie słyszałeś kiedyś, że niektóre rodzaje pająków dosłownie zjadają się nawzajem po seksie.

Jeśli po przeczytaniu tego szokującego faktu, jeszcze nie zamknąłeś tego artykułu, to należą ci się gratulacje. Zdobyłeś nagrodę w postaci filmiku. Na wideo widać, jak samica owija swojego partnera w sieć tuż po zakończeniu stosunku, aby móc później go zjeść. Przerażające, prawda?

 

Dlaczego samice zjadają swoich partnerów?

W większości przypadków samica zabija i zjada partnera z powodu dymorfizmu płciowego.

Zjawisko to oznacza, że dwie płcie tego samego gatunku wykazują różne cechy, na przykład u ludzi mężczyźni są bardziej muskularni i wyżsi niż kobiety.

W przypadku pająków role są odwrócone, ponieważ większość samców jest o wiele mniejsza od samic, co sprawia, że są łatwymi zdobyczami dla swoich partnerek. Niestety, miłość nie ma tu za wiele do powiedzenia.

Źródło: <a href=ViralHog / youtube.com">

Źródło: ViralHog / youtube.com

Samce mają mało szczęścia

W świecie pająków samce nie utrzymują swojej rodziny i nie pomagają samicom w wychowaniu potomstwa. W związku z tym stają się dla partnerek bardziej przydatni jako pokarm. Przykre, ale prawdziwe.

Źródło: <a href=ViralHog / youtube.com">

Źródło: ViralHog / youtube.com

Świat pająków potrafi szokować

Osobiście muszę przyznać, że nie chciałabym być męskim przedstawicielem pająków. Całe szczęście, że my ludzie nie zachowujemy się w taki sposób!

 

Może Cię zainteresować