×

Opublikowała to zdjęcie, aby się pochwalić. Internauci dostrzegli na nim straszny szczegół

Konie to naprawdę piękne i bardzo majestatyczne zwierzęta. Tysiące ludzi na całym świecie płaci olbrzymie pieniądze, aby stać się posiadaczami tych najwspanialszych.

W wielu miejscach odbywają się wystawy rasowych koni, a tym, którzy na nie przyjeżdżają często z zachwytu odbiera mowę.

Jednak, jak się okazuje, nie wszystkim zależy na dobru tych zwierząt, mimo, że chwalą się ich posiadaniem na portalach społecznościowych…

Właśnie tak było w przypadku 22-letniej Charlotte McPherson, właścicielki wspaniałego, rasowego wierzchowca o imieniu Troy, który jeszcze kilka lat temu brał udział w licznych wyścigach, a nawet je wygrywał.

Dziewczyna przybyła na spotkanie wielbicieli koni wraz ze swoim podopiecznym.

Stan konia nie wzbudził początkowo żadnych kontrowersji, ponieważ przebiegła właścicielka ukryła jego wychudzone ciało pod kocem.

Z tego powodu organizatorzy wydarzenia nie mogli zobaczyć wystających kości wierzchowca i zorientować się, że dzieje się z nim coś złego, a w konsekwencji zająć się sprawą i mu pomóc.

Kolejnego dnia oficjalne zdjęcia ze spotkania miłośników koni zostały umieszczone na Facebooku. Na nich również nie można było dostrzec, że coś poważnego dzieje się z biednym Troyem.

Jednak za jakiś czas sama McPherson umieściła swoje prywatne zdjęcie na tym portalu społecznościowym.

Na nim już doskonale było widać, w jak złym stanie był koń.

Gdy tylko internauci wychwycili, że 22-latka zabrała konia, który był w tak złej kondycji na spotkanie i co więcej jeździła na nim, tylko po to, aby pochwalić się rasowym wierzchowcem, który kiedyś brał udział w licznych wyścigach, natychmiast zareagowali i zawiadomili odpowiednie służby.

Okazało się, że biedny Troy długo chorował, a każdy krok z ciężarem na grzbiecie musiał być dla niego ogromnym wysiłkiem…

McPherson została oskarżona o spowodowanie niepotrzebnego cierpienia i narażenie życia zwierzęcia, a także zaniedbania pomocy mu i leczenia.

Dziewczyna została skazana na 12 miesięcy prac społecznych oraz opłacenie leczenia Troya. Co więcej, przez 10 lat nie może opiekować się końmi.

To straszne do czego zdolny jest człowiek, tylko po to, aby poczuć się lepszym niż jest w rzeczywistości. Mamy nadzieję, że ta dziewczyna wyciągnie lekcję z tego przykrego doświadczenia.

Może Cię zainteresować