×

Myślał, że kura wysiaduje jajka. Gdy zajrzał pod jej skrzydło, dosłownie opadła mu szczęka

Rolnik przez cały czas myślał, że jedna z jego kur wysiaduje jajka. Okazało się jednak, że robi coś zupełnie innego. Z kurnika wydobywały się nietypowe dźwięki, które zaciekawiły mężczyznę. Kiedy podszedł do kury, wyszło na jaw, że wysiaduje ona nie jajko, a zwierzaki należące do zupełnie innego gatunku. To zszokowało rolnika!

Podrzutki w kurniku

Wiele się słyszy o tym, że zwierzęta danego gatunku wychowują nie swoje potomstwo. Dobrym przykładem była historia pewnej suczki, która straciła szczeniaki i wzięła na wychowanie inne, które osierociła inna suczka. Takie rzeczy się zdarzają nie tylko u psów. Dowodzi tego zachowanie pewnej kury, która tym, co zrobiła, zaskoczyła swojego gospodarza. Mężczyzna był przekonany, że wysiaduje ona jajka. Kiedy usłyszał dziwnie brzmiące dźwięki z kurnika, natychmiast do niego wszedł. Ponieważ przestraszył się, że jego zwierzęta są w niebezpieczeństwie. To co tam zobaczył, bardzo go zaskoczyło.

*Film poglądowy

Rolnik nie był świadomy, do czego zdolna może być kura. Kiedy mężczyzna bliżej przyjrzał się kurze, zauważył, że ogrzewa ona małe kotki! Podrzutki w kurniku wygodnie rozłożyły się w kurzym gnieździe, a kura otuliła je swoim ciałem. Co ciekawe, nie były same, w pobliżu znajdowała się też matka kociąt.  Rolnik nie wiedział, jak koty znalazły się w kurniku

Nie wiedział, skąd się tam wzięły

Podrzutki w kurniku zaciekawiły mężczyznę. Zastanawiał się on, czy kocięta same wskoczyły do środka, czy miejscowa kotka je tam urodziła. Niesamowitym instynktem macierzyńskim wykazała się kura, która wzięła maleństwa pod swoje skrzydła.  To kolejny raz udowadnia, jak cudowne potrafią być zwierzęta i jak wiele możemy się od nich nauczyć. I co więcej, kura sprawdziła się rewelacyjnie jako kocia mama.

Znalazła świetny sposób na utrzymanie wysokiej temperatury ciała i jednoczesne zapewnienie matczynej opieki kocim maluchom. Przytuliła do siebie małe kocięta, co nie przeszkodziło także w tradycyjnym wysiadywaniu jaj. Co ciekawe, tuż obok znalazło się również miejsce dla dorosłej kotki. To piękny obraz, pokazujący wzajemną pomoc zwierzaków i relacje, jakie mogą stworzyć między swoimi gatunkami. Ludzie mogą wiele nauczyć się od zwierząt.

 

Fotografie: YouTube, Littlethings.com

Może Cię zainteresować