×

Rzadki królik miał zostać zabity. Zamiast tego stał się gwiazdą Instagrama

Historia bezwłosego królika o imieniu Mr. Bigglesworth pokazuje, że nigdy nie należy tracić nadziei. Gdy wydawało się, że tego zwierzaka nie może czekać już nic dobrego, to jego los obrócił się o 180 stopni. Miał zostać uśpiony, ale w ostatniej chwili go uratowano. Królik stał się nawet gwiazdą Instagrama!

Mr. Bigglesworth – bezwłosy królik, który miał być uśpiony

Cassandra Hall z Australii zauważyła, że pewien hodowca chciał oddać za darmo bezwłosego królika. Kobieta natychmiast skontaktowała się z mężczyzną.

„Poprosiłam, aby wysłał mi więcej zdjęć tego królika. Hodowca przyznał, że jeśli go nie wezmę, będzie musiał go uśpić. Miałam już jednego królika, ale wiedziałam, że muszę go uratować” – opowiada Cassandra Hall.

Królik zamieszkał w domu kobiety

Cassandra martwiła się o nowego członka swojej rodziny, ponieważ nie miała pewności, jak powinna się nim opiekować. Szukała porad w Internecie, ale nie mogła nic znaleźć. Postanowiła więc dodać zdjęcie zwierzęcia na Instagramie. Miała nadzieję, że zobaczy go ktoś, kto będzie wiedział, jak zajmować się takim królikiem.

Wielkie bum!

Ku zaskoczeniu Cassandry, w ciągu tygodnia media zaczęły publikować historię zwierzaka w Internecie, a inni właściciele królików z całego świata wysyłali jej wiadomości i dzielili się własnymi doświadczeniami z opieki nad łysymi królikami.

Zły stan zdrowia

Okazało się, że jeżeli dwaj rodzice posiadają gen ff, to w każdym ich miocie urodzi się bezwłose dziecko. Niestety większość z tych zwierzaków nie dożywa do 4. tygodni.

„Na szczęście Mr. Bigglesworth jest w bardzo dobrym stanie zdrowia. Co 6 miesięcy przechodzi dokładne badania u weterynarza” – przyznała Cassandra.

Królik prowadzi szczęśliwe życie

Cassandra przyznaje, że Mr. Bigglesworth wymaga odpowiedniej opieki. Jego skóra jest bardzo miękka i delikatna, a jeżeli królik się zadrapie, to jest smarowany specjalną maścią. Nosi też ciepłe sweterki, aby było mu ciepło.

„Ze względów bezpieczeństwa Mr. Bigglesworth nie jest wypuszczany na zewnątrz. W Australii istnieje bowiem kaliciwirus, który zabija króliki. Nauczyliśmy go korzystać z kuwety” – mówi Cassandra.

„Mr. Bigglesworth ma wspaniałą osobowość i zawsze potrafi poprawić mi humor. Jest bardzo inteligentny i reaguje na swoje imię. Lubi też robić mi psikusy. Jest kochanym zwierzakiem” – przyznaje Cassandra.

Gwiazda Instagrama

Mr. Bigglesworth posiada własne konto na Instagramie. Zyskał sporo fanów, ponieważ obserwuje go już ponad 120 tysięcy osób. Jeśli chcesz śledzić dalsze przygody bezwłosego królika, koniecznie odwiedź jego profil. W tym celu kliknij TUTAJ.

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować