×

Królik uratował dwa porzucone szczeniaki. Zaopiekował się nimi jak własnymi dziećmi

Zwierzaki każdego dnia potrafią nas zaskakiwać. Na pewno nie raz słyszałeś historię, w której jakieś zwierzę uratowało inne stworzenie w potrzebie. Tak właśnie było w tym przypadku. Pewien bohaterski królik uratował dwa małe szczeniaki i zastąpił im mamę.

Królik uciekł swojemu opiekunowi

Zwierzak uciekł swojemu opiekunowi, który natychmiast zaczął go szukać. Nikt nie mógł go jednak znaleźć. W krótce okazało się, że królik w pobliżu lasu wykopał norę, w której się ukrył. Samodzielnie zdobywał sobie pożywienie i uciekał przed ludźmi. Próbowano go łapać, ale wszystko na marne.

Pewnego dnia ktoś porzucił dwa szczeniaki w lesie

W ten dzień temperatura spadła do 25 poniżej zera, ale w tym regionie nie jest to nic nadzwyczajnego. Jakiś okrutny człowiek porzucił dwa szczenięta w lesie i skazał je na pewną śmierć. Los miał jednak dla nich inne plany, ponieważ zauważył je królik.

Królik nie pozwolił psiakom umrzeć

Zwierzak natychmiast zabrał szczeniaczki do swojej nory I zaopiekował się nimi jak swoimi własnymi dziećmi.

„Pewnego dnia usłyszałam dziwne piski, więc poszłam sprawdzić, co to. Ujrzałam w norze królika, jednak on nie pozwalał mi zajrzeć do środka. Po kilku dniach zauważyłam, że z kryjówki wychodzą dwa malutkie pieski.” – opowiada mieszkanka wsi.

Kobieta postanowiła pomóc

„Regularnie wracałam do tej nory. Zaczęłam przynosić tym zwierzakom jedzenie. W końcu królik pozwolił mi nakarmić pieski. Gdy chciałam jednak je zabrać, robił wszystko, aby wepchnąć pieski z powrotem do nory.”

Królik doskonale opiekował się szczeniętami

Ogrzewał szczeniaki oraz wylizywał je, dzięki czemu były idealnie czyste. Bez jego pomocy, pieski z pewnością nie dałyby sobie rady w takie mrozy.

Smutna prawda

Po kilku dniach okazało się, że mama piesków została zastrzelona i porzucona w lesie. Jej ciało zostało odnalezione przez mieszkańców wsi.

„To straszne, ale te maluchy straciły swoją mamę. Gdyby nie królik, na pewno by nie przeżyły.”

Finał historii

Kobieta zaczęła rozwieszać po wsi ogłoszenia, aby znaleźć właściciela królika oraz nowe domy dla piesków. Szczeniaki są już bezpieczne, a królik już wkrótce wróci do swojego opiekuna.

„Najważniejsze, że wszystkie zwierzaki są już bezpieczne. Psiaki został już odebrane przez swoich nowych opiekunów, a królik już wkrótce również wróci do swojego domu. Zwierzaki są po prostu niesamowite i chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.” – dodała kobieta.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować