×

Mężczyzna w oknie z suszarką do włosów. Widok niecodzienny, ale on ratował czyjeś życie

Ten dzień był bardzo chłodny, a wcześniej akurat przeszła ulewa. Sabahattin Yılmaz był w swoim domu w Turcji, kiedy nagle zauważył małe stworzonko kulące się na parapecie tuż za jego oknem. To był przemoczony i zmarznięty gołąb, który najwyraźniej nie znalazł schronienia przed deszczem. Widząc cierpiącego z zimna ptaka, Sabahattin Yılmaz wpadł na kreatywny pomysł, aby mu pomóc.

Sabahattin Yılmaz nie chciał niepotrzebnie stresować gołębia przenoszeniem do środka, dlatego przyniósł ciepło prosto do niego. Używając suszarki do włosów, podarował ptaszkowi ciepełko, dzięki czemu zwierzak mógł się wysuszyć. Niecodzienny widok zainteresował jednego z przechodniów, który uwiecznił całą sytuację na filmiku.

Filmik szybko stał się popularny w Internecie, dzięki czemu lokalne serwisy informacyjne dotarły do mężczyzny, aby dowiedzieć się więcej. Okazało się, że zakończenie tej historii było równie wzruszające jak sam gest.

Rozgrzałem gołębia, a on od razu poczuł się lepiej. Poczęstowałem go też karmą do ptaków. Po wszystkim odleciał. – przyznał Sabahattin Yılmaz.

I chociaż los jednego małego gołębia może dla niektórych osób nie mieć większego znaczenia, to Sabahattin Yılmaz cieszy się, że mógł go uratować i zrobić coś dobrego dla świata.

Każde życie się liczy i dlatego to zrobiłem. – dodał Sabahattin Yılmaz.

Dziękujemy!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować