×

Śnieg w całości zasypał konie. Trudno było dostrzec nawet ich głowy

Islandię od kilku dni nawiedzają intensywne burze śnieżne. Ale to nie jedyny problem. Otóż utrzymujący się silny wiatr również stanowi spore zagrożenie. Jeden z mieszkańców tego regionu pokazał w mediach społecznościowych, jak poważne skutki niesie za sobą taka pogoda. Otóż nieustające opady śniegu doprowadziły do całkowitego zasypania koni, które sam hoduje. Wyobrażacie to sobie?

Śnieżyca zasypała aż 10 koni

W czasie kiedy Islandię nawiedziła śnieżyca, konie mężczyzny znajdowały się na zewnątrz stajni. Zostały w całości przykryte ogromną warstwą śniegu. Trudno było nawet dostrzec ich głowy. Islandczyk w czasie odkopywania zwierząt wykonał kilka zdjęć, a także nagrał film. Sam był zaskoczony tym widokiem, dlatego zapragnął podzielić się nim z ludźmi w sieci.

Pojechałem zajrzeć do koni, ponieważ stadnina oddalona jest od mojego domu. Pogoda zaskoczyła 10 koni, które utknęły w śniegu. Absolutnie nie były w stanie same się z niego wydostać. Z pomocą sąsiada udało mi się uratować wszystkie – taką wiadomość zamieścił właściciel koni na Facebooku

Facebook

Facebook

Szybka reakcja przyniosła porządane efekty

Z dalszej części wpisu zamieszczonego przez Islandczyka dowiadujemy się, że wszystkie konie przeżyły. Były jedynie albo i aż wyziębione i wystraszone całą sytuacją. Zostały natychmiast przeniesione do stajni, gdzie powoli dochodzą do siebie.

Jeśli wybierasz się właśnie na północ Europy, dobrze abyś wiedział, że aktualnie panują tam ekstremalne warunki. Nad Islandię nadciągnął potężny, arktyczny cyklon, w wyniku którego śnieżyce i wyjątkowo niskie temperatury nie odpuszczają. Pamiętaj, to nie przelewki.

Facebook

Facebook

Ostrzeżenia dla mieszkańców

Już na początku bieżącego tygodnia, w stolicy kraju, czyli Rejkiawiku, wydano ostrzeżenia. Drogi dojazdowe zostały zamknięte, a mieszkańcom zalecono, aby nie wychodzili z domów, jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli już zajdzie, aby nie przebywali na zewnątrz zbyt długo, by organizm nie zdążył się wychłodzić. Na lotniskach także pojawiły się utrudnienia związane z pogodą.

Spadło aż 200 centymetrów śniegu! Prędkość wiatru mogła w najgorszych momentach osiągnąć nawet 190 km/h. W większości kraju cały czas obowiązuje czerwony alert pogodowy – najwyższy stopień z możliwych.

Źródła: www.o2.pl

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować