×

Oto Kakaowy Ptyś – królik gigant. Jego rozmiary przekraczają ludzkie pojęcie

Kakaowy Ptyś jest gigantycznym królikiem, który na co dzień hasa sobie wesoło po domostwie Smithów mieszkających w Seattle w stanie Waszyngton (USA). Ten niezwykły futrzak zdążył już zrobić furorę na Instagramie. Już w tej chwili obserwuje go 300 000 osób. Ale na co dzień cieszy się nim tylko dwójka małych dzieci.

Reklama

 

Ulubieniec dzieciaków

Z rodzeństwa uwielbia go zwłaszcza 4-letnia Macy. Praktycznie się nie rozstają. Wygłupy, droczenie się, gonitwy i co najmniej kilkanaście przytuleń na dobę to ich codzienność.

 

Klatkom mówimy – nie!

Kakaowy Ptyś liczy sobie już 2 lata. Nie lubi klatek i nie jest też w takowej trzymany – cały czas może sobie biegać swobodnie po domu. Mama dzieciaków i zarazem pani domu, Lindsay Smith, mówi, że jest nauczony korzystać z kuwety (takiej, jaką kupuje się dla kotów). Choć trochę to zajęło – około 6 miesięcy. Uważa, ze sprezentowanie dzieciom królika było jedną z najlepszych decyzji, jakie w życiu podjęła.

Reklama

„Nie wymieniłabym go na psa, ani kota. Przenigdy w życiu!” – zarzeka się Lindsay Smith.

 

Puchowa poduszka

I to pomimo tego, że – jak sama przyznaje – jest z nim więcej roboty na co dzień niż z psem czy kotem. Ale to ulubiony członek rodziny i jak twierdzi Lindsay, ma świetny wpływ na dzieci i jest wobec nich bardzo cierpliwy. Macy często po całym dniu wspólnych zabaw zasypia z nim w ramionach lub traktuje go jako puchową poduszkę.

Wie co dobre!

Warto dodać, że Kakaowy Ptyś jest wielkim smakoszem. Lubi zwłaszcza podgryzać sobie suszone banany i mango. Ale nie pogardzi też talerzem zieleniny, sianem i standardową karmą dla królików w granulkach. Często do swojego jedzonka zasiada razem z reszta domowników przy stole. Waży niemało – aż 9 kilogramów! A apetyt ma spory.

Reklama

Prawda, że jest uroczy?

Reklama
Źródła: www.news.com.au
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować