×

Husky uciekł w nocy z domu. Kamery monitoringu zarejestrowały, co w tym czasie wyczyniał

Zwierzęta podobnie jak my, lubią nawiązywać przyjaźnie. Spójrz tylko na swojego psa. Kiedy wychodzisz z nim na spacer, a w pobliżu znajduje się inny czworonóg, pewnie z chęcią się do niego zbliża, by się przywitać. Dla zwierząt bardzo często nie ma również znaczenia gatunek. Niejednokrotnie pisaliśmy o przyjaźni między psem a sową, czy psem a krówką. Dzisiaj jednak zaskoczę was jeszcze inną relacją.

Nietypowe zaginięcie huskiego

W zeszłoroczne święta husky o imieniu Koda niespodziewanie zniknął ze swojego domu w Manitoba w Kanadzie. Rachel Howatt, właścicielka suni, szukała jej dosłownie wszędzie. Całe szczęście czworonóg w końcu sam wrócił do domu.

Szybko wyszło na jaw, gdzie zniknęła Koda

Sąsiadka mieszkająca nieopodal Rachel, miała zamontowane kamery monitoringu, na należącym do niej terenie. To właśnie z nagrań właścicielka dowiedziała się, co robiła sunia po wymknięciu się z domu. Wyszło na jaw, że Koda zaprzyjaźniła się z jeleniem!

Zdjęcia i nagrania jasno pokazały, że psinka nie była ani wystraszona, ani samotna. Po prostu spotykała się ze swoim nowym przyjacielem, dzikim jeleniem. widziano, jak wspólnie jedzą, bawią się, a nawet śpią.

To było coś. Prawdę mówiąc, nie spodziewałam się zobaczyć takie sceny. Gdy oglądaliśmy materiał z kamer, wydawało się, jakby Koda spędziła z jeleniem mnóstwo czasu. Mówię tu o wielu godzinach.

Jestem zdumiona i wciąż nie do końca mogę w to uwierzyć. Wspólnie jadły, bawiły się i spały. Dla mnie to naprawdę niewiarygodne – wyznała Rachel

Właścicielka podejrzewa, że husky ponownie wymknie się z domu, żeby tylko zobaczyć się z nowym przyjacielem

Husky to wolne duchy. Wcale nie dziwi mnie fakt, że Koda usiłowała znaleźć nowego przyjaciela i w końcu się jej udało. Dziwi mnie natomiast fakt, że przyjacielem okazał się jeleń. Jednocześnie cieszę się, że dla zwierząt nie istnieją bariery. Dla nich nie ma znaczenia to, z jakiego gatunku pochodzą. W niektórych kwestiach zdają się być mądrzejsze od ludzi

Fotografie: Facebook

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować