×

Maleńka sówka i wielki owczarek tworzą nasłodszą międzygatunkową przyjaźń jaką kiedykolwiek zobaczysz

Psy są mistrzami zawierania nowych przyjaźni. Co prawda sowy również bywają przyjazne, jednak z natury trzymają się na uboczu. Psy są zdecydowanie bardziej społeczne. Normalnym jest, że pies przyjaźni się z człowiekiem, czasem z kotem, ale psa i sowy w roli przyjaciół jeszcze nie widzieliśmy. Do dziś.
Słodki międzygatunkowy duet łamie stereotypy. Ingo, owczarek belgijski i sówka Poldi są żywym dowodem na to, że przyjaźni nic nie stoi na przeszkodzie!
pies i sowa (2)

Ingo, owczarek belgijski mieszka w Niemczech, a jego właścicielką jest fotografka Tanja Brandt.

pies i sowa (3)

Oprócz Ingo, Tanja ma kilka innych owczarków. Dba również o ptaki drapieżne, które z równych przyczyn potrzebują schronienia, gdyż nie są w stanie samodzielnie żyć na wolności.

pies i sowa (4)

Napoleon, w skrócie Poldi, wykluł się jako ostatni i był znacznie mniejszy od swojego rodzeństwa. Z tego powodu potrzebował więcej opieki. Szybko stało się jasne, że nie jest w stanie rozwijać się w środowisku naturalnym i potrzebuje bezpieczniejszego miejsca.

pies i sowa (5)

Ingo w jakiś sposób wyczuł, że Poldi jest bezbronny i postanowił zostać jego opiekunem i najlepszym przyjacielem. Choć inne psy uważały Poldiego raczej za przekąskę, Ingo zachowywał się jakby sówka była szczeniakiem. To dało początek pięknej przyjaźni.

pies i sowa (6)

Teraz Poldi jest większy i silniejszy. Nie potrzebuje już ochrony, jednak duet nie ma zamiaru się rozstawać.

pies i sowa (7)

Międzygatunkowa przyjaźń jest tak silna, że mimo różnych ról jakie pełnią w domu Tanji, zawsze znajdują czas, by spędzić go razem.

pies i sowa (8)

Może Cię zainteresować