×

Ten ogromny wilk usiadł tuż obok niej. Wystarczył jeden zły ruch, a kobieta mogłaby nie żyć!

Wilki od zawsze były powodem strachu.  W swoim naturalnym środowisku to jedne z najsilniejszych zwierząt, szczególnie, jeśli występują w grupie. Dla własnego bezpieczeństwa odradzamy więc wybierać się w tą część lasu, w której mogą się znajdować.

Reklama

Wyglądają jak olbrzymie, dzikie psy, które w krótkiej chwili mogłyby rozszarpać każdego z nas. W rzeczywistości, wielce prawdopodobne jest to, że udomowione psy mają swoje korzenie właśnie u tych dzikich zwierząt. Większość z nich, wbrew pozorom nie stanowi zagrożenia dla ludzi – wyjątkiem są sytuacje, gdy znajdują się w ekstremalnym położeniu i/lub czują się zagrożone.

W Colorado Wolf & Wildlife Center, eksperci od pracy z wilkami, opiekują się nimi, podejmują się rehabilitacji, a także podnoszą poziom świadomości społecznej na temat tych pięknych zwierząt.

Reklama

Wydawać by się mogło, że kobieta widoczna na nagraniu jest bardzo odważna, albo całkowicie szalona i nieświadoma niebezpieczeństwa! Prawda jest jednak nieco inna…

W filmie widzimy jedną z pracownic ośrodka, Danielle, która spędza czas z wilkiem Kekoa. Po chwili drugi z nich, Sakara, podchodzi bliżej i… tuli się do niej jak przesłodki szczeniak! To chyba najlepszy dowód na to, że wilki to niezwykle inteligentne i majestatyczne zwierzęta, które tak często są przez nas źle odbierane.

Całe nagranie to piękny, a zarazem mrożący krew w żyłach widok. Tylko spójrz!

Reklama

Może Cię zainteresować