×

Uratowana krowa zaprzyjaźniła się z niesłyszącym psem. Czworonóg wiele ją nauczył

Młoda krowa Moonpie znalazła się na aukcji zwierząt hodowlanych. Jednak nie została kupiona do uboju. Janice Wolf, założycielka Rocky Ridge Refuge, poprosiła swojego przyjaciela, by pojawił się na tej aukcji i sprawdził czy da się uratować jakieś zwierzęta. Janice nie chciała iść tam sama, bo nie mogła znieść tego, jak źle traktowane są zwierzęta podczas takich wydarzeń.

Rocky Ridge Refuge

Rocky Ridge Refuge

„Te aukcje są ogromne i odbywają się codziennie. Trzymam się od nich z daleka, bo doprowadzają mnie do szału. To naprawdę przykre.” – przyznała Janice Wolf.

Kiedy przyjaciel Janice zjawił się na aukcji, mini-krowa o imieniu Moonpie od razu przykuła jego wzrok.

Moonpie była bardzo młoda, uzależniona od matki, dlatego Janice wiedziała, że nie mogła trzymać jej na zewnątrz z innymi uratowanymi krowami

Rocky Ridge Refuge

Rocky Ridge Refuge

„Nie miałam wystarczająco dużo miejsca, było zimno i deszczowo, a to nie były sprzyjające warunki dla małego cielaka – wyjaśniła Janice. Wszystkie moje ogrzewane budynki zostały już zajęte przez inne stworzenia, więc w taki właśnie sposób Moonpie znalazła się w mojej sypialni. To miało być rozwiązanie na kilka dni, ale pogoda się tak popsuła, że „mieszkała” ze mną przez ostatnie 6 tygodni.” – opowiada Janice.

Podczas swojego pobytu w domu, Moonpie zaprzyjaźniła z 12-oma psami, które również tam mieszkały.

Wszystkie czworonogi pokochały Moonpie od pierwszej chwili, ale był tam także głuchy bull terrier – Spackle, który zajął szczególne miejsce w sercu bohaterki tego wpisu

Rocky Ridge Refuge

Rocky Ridge Refuge

„Zdjęcie z białym Bulterierem – był to pierwszy dzień Moonpie w domu – powiedziała Janice. Spackle kocha dzieci i od razu stał się jej opiekunem i kumplem.”

Futrzaki zostały matkami zastępczymi Moonpie, a ta nauczyła się niektórych psich nawyków. Wie jak korzystać z „psiej łazienki”. Czeka na wyjście na zewnątrz – podobnie jak robią to czworonogi.

„Robi to, co pokazały jej psy, więc nauczyła się wszystkiego od nich.” – mówi Janice.

Rocky Ridge Refuge

Rocky Ridge Refuge

Moonpie coraz więcej czasu spędza na zewnątrz. Od niedawna mieszka już w oborze.

„Na początku nie była pewna, co o tym myśleć. Ale przywykła do tego. Myślę, że teraz już wie, że jest krową.”

Pozostałe zwierzęta w oborze, jak: emu, bawół, zebra, świnie, psy, kozy, kury i inne krowy – wszystkie zostały uratowane na aukcjach

Rocky Ridge Refuge

Rocky Ridge Refuge

Koniecznie podziel się wyjątkową historią Moonpie ze swoimi przyjaciółmi i rodziną!

Może Cię zainteresować