×

Przymocowali żywego gołębia do torów tramwajowych. Ptak nie miał najmniejszych szans

Dla nich była to tylko zabawa, okazja do pośmiania się. Dla gołębia oznaczało to wyrok śmierci. Grupa chłopców prawdopodobnie „dla zabawy” przymocowała żywego gołębia do torów tramwajowych.

Mało śmieszna „zabawa”

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w piątek, 19 marca ok godz. 13.52 na odcinku trasy tramwajowej pomiędzy przystankiem Godebskiego a 8 maja we Wrocławiu.

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, grupa młodych chłopaków przymocowała gołębia za skrzydła do torów tramwajowych. Ptak próbował się uwolnić, ale nie miał szans. Chwilę później nadjechał tramwaj, pod którym ptak poniósł natychmiastową śmierć. Motorniczy, choć w ostatnim momencie zauważył zwierzę, nie miał szans wyhamować.

„Jak na filmie”

Motorniczy natychmiast powiadomił grupę „Gruszętnik – gołębie w potrzebie”, a ci z kolei zawiadomili Ekostraż i odpowiednie służby. Nie udało się ująć młodych ludzi, którzy byli sprawcami zdarzenia. Prawdopodobnie świetnie się bawili widząc gołębia szamoczącego się w panicznym wysiłku aby się uwolnić i następnie ginącego pod tramwajem.

„Sadyści!”

Za to, co mężczyźni zrobili, grozi im do 3 lat więzienia. W pobliżu miejsca zdarzenia jest sporo kamer monitoringu, które obecnie sprawdza policja. Nie jest więc wykluczone, że uda się ich ująć. Przedstawiciele Gruszętnika i Ekostraży określają ich zachowanie jako bezmyślny sadyzm i zapowiedzieli, że sprawy łatwo nie odpuszczą.

Jeśli wiesz coś w tej sprawie, koniecznie skontaktuj się z Ekostrażą lub Gruszętnikiem. 

Ekostraż:

e-mail: info@ekostraz.pl

nr telefonu: +48 605 782 214

Gruszętnik – gołębie w potrzebie:

e-mail: gruszetnik@gmail.com

nr telefonu: +48 517 779 239

 

 

Źródła: info112.pl

Może Cię zainteresować