×

Wrony przynoszą słodkie prezenty 8-latce. Dziewczynka dokarmia je od 4 lat

To co dajesz, szybko dostaniesz z powrotem. Ostatnio doskonale przekonała się o tym 8-letnia Gabi Mann, która od czterech lat dokarmiała miejscowe wrony.

Przyjaźń dziewczynki z ptakami

Przyjaźń Gabi z okolicznymi wronami rozpoczęła się, gdy dziewczynka miała 4 lata. Pewnego dnia Gabi postanowiła je nakarmić, a wtedy zauważyła, że ptaki bardzo szybko zbierają rozrzucone jedzenie co oznacza, że musiały być głodne. Od tego czasu wron zbierało się coraz więcej. Ptaki miały nadzieję, że otrzymają pyszne smakołyki.

Uroczy rytuał

Wkrótce dokarmianie wron stało się codziennym rytuałem Gabi. Z pomocą rodziców dziewczynka wystawiła karmnik na podwórku przed swoim domem. Każdego dnia wstawiała tam świeżą wodę i orzeszki. Ptaki natomiast chętnie obserwowały poczynania dziewczynki.

Źródło: shareably.net

Źródło: shareably.net

Nie trwało długo, aż stało się coś cudownego

Wrony zawsze chętnie zajadały orzeszki, a wkrótce postanowiły podziękować swojej małej przyjaciółce. Ptaki zaczęły przynosić Gabi urocze upominki w ramach podziękowań. Były to kolczyki, guziki, koraliki, kamyczki czy też drobne kawałki metalu. Wrony chciały dzielić z się z dziewczynką wszystkim, co znalazły i co pasowało im do dziobów.

Słodka kolekcja

Gabi zaczęła kolekcjonować podarki, które otrzymywała od swoich skrzydlatych przyjaciół. Stworzyła słodką kolekcję prezentów, które trzymała w specjalnym pojemniku w plastikowych woreczkach. Większość woreczków jest podpisana wraz z datą oraz godziną znalezienia. Niektórzy mogą uważać to za dziwne, ale Gabi traktuje te podarki jak drogocenne złoto. Dziewczynka strzeże pojemnika z prezentami jak swój największy skarb!

Źródło: shareably.net

Źródło: shareably.net

„Widać, że te wrony darzą moją córkę wyjątkową sympatią. Mam wrażenie, że cały czas obserwują nasze podwórko. Zawsze wiedzą, co się dzieje. Sa bardzo mądre” – przyznała Lisa Mann, mama Gabi.

Jak nawiązać interakcje z wronami?

John Marzluff, profesor nauk przyrodniczych z Uniwersytetu w Waszyngtonie, wytłumaczył jak należy postępować, aby wejść w interakcje z wronami.

„Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z okolicznymi wronami, musisz regularnie im coś dawać. Warto nagradzać je orzeszkami ziemnymi w skorupce, ponieważ jest to wysokoenergetyczna przekąska. Co więcej, gdy rzucisz orzeszki na ziemię, wydobywa się dźwięk, który wrony słyszą i szybko się do niego przyzwyczajają” – tłumaczy John Marzluff.

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować