×

Koń spłoszył się przed wyścigiem. Reakcja dżokeja wstrząsnęła miłośnikami zwierząt

Niezależnie od tego, czy jazda konna to sport, hobby, czy po prostu miłość do tych pięknych zwierząt, jedno jest pewne – NIGDY nie wolno podnosić ręki na jakiekolwiek zwierzę. W ostatnim czasie w Port Lincoln w Australii miejsce miała przykra sytuacja. Kamera sfilmowała jak sfrustrowany dżokej Dylan Caboche uderza swojego konia w żebra tylko dlatego, że spłoszył się przed wyścigiem.

https://www.facebook.com/7NewsBrisbane/videos/1713103642035814/

Wideo zostało opublikowane przez Brisbane 7 News i zgromadziło tysiące wściekłych reakcji. Federacja Thorough Bred Racing S.A. zawiesiła Dylana na dwa tygodnie, do 1 grudnia. Obrońcy zwierząt są jednak oburzeni tą decyzją. Uważają, że sankcja jest zbyt łagodna i domagają się trwałego zawieszenia.

„Jeśli dżokeje nie są w stanie poradzić sobie z emocjami, nie mają nic do roboty na torach wyścigowych. Nie chcemy nawet myśleć, co może się dziać za kulisami tego wszystkiego.” – mówią obrońcy praw zwierząt.

Dżokej próbował wyjaśnić swoje zachowanie tłumacząc, że się zapomniał.

„Rozumiem, że to co zrobiłem, było całkowicie nie do przyjęcia. Zapomniałem się i to nigdy więcej się już nie powtórzy.” – przyznał Dylan Caboche.

Może Cię zainteresować