Kategorie Wideo

Koń spłoszył się przed wyścigiem. Reakcja dżokeja wstrząsnęła miłośnikami zwierząt

Niezależnie od tego, czy jazda konna to sport, hobby, czy po prostu miłość do tych pięknych zwierząt, jedno jest pewne – NIGDY nie wolno podnosić ręki na jakiekolwiek zwierzę. W ostatnim czasie w Port Lincoln w Australii miejsce miała przykra sytuacja. Kamera sfilmowała jak sfrustrowany dżokej Dylan Caboche uderza swojego konia w żebra tylko dlatego, że spłoszył się przed wyścigiem.

Jockey suspended for punching a horse

A jockey has been suspended for two weeks after he punched a horse before a race.Download the 7 News app: http://yhoo.it/2a8SxYV#7News

Publiée par 7NEWS Brisbane sur Mercredi 8 novembre 2017

Wideo zostało opublikowane przez Brisbane 7 News i zgromadziło tysiące wściekłych reakcji. Federacja Thorough Bred Racing S.A. zawiesiła Dylana na dwa tygodnie, do 1 grudnia. Obrońcy zwierząt są jednak oburzeni tą decyzją. Uważają, że sankcja jest zbyt łagodna i domagają się trwałego zawieszenia.

„Jeśli dżokeje nie są w stanie poradzić sobie z emocjami, nie mają nic do roboty na torach wyścigowych. Nie chcemy nawet myśleć, co może się dziać za kulisami tego wszystkiego.” – mówią obrońcy praw zwierząt.

Dżokej próbował wyjaśnić swoje zachowanie tłumacząc, że się zapomniał.

„Rozumiem, że to co zrobiłem, było całkowicie nie do przyjęcia. Zapomniałem się i to nigdy więcej się już nie powtórzy.” – przyznał Dylan Caboche.

Fotografie: facebook.com