×

Autobus przewoził dziwne siatki. Ich zawartość mrozi krew w żyłach

Jakiś czas temu odnaleziono ponad 100 przestraszonych pangolin w autobusie, który przewoził je do wschodniej Azji. Były popakowane w siatki, niczym przedmioty. Następnie miały stać się ofiarami nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Na szczęście w porę udało się je uratować!

Pracownicy organizacji „Save Vietnam’s Wildlife” zjawili się w porę, aby uratować prawie 100 zwierząt. Były one przewożone w autobusie, zapakowane w siatki. Kiedy wolontariusze je odpakowali, zwierzaki były bardzo przestraszone, ponieważ nie wiedziały, jaki los je czeka.

Policja wciąż dochodzi do tego, kto jest sprawcą całego zdarzenia. Niestety pangoliny to jedne z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssaków na świecie. Na dalekim wschodzie ludzie wierzą jednak, że że ich mięso ma właściwości lecznicze. To właśnie przez to stają się ofiarami nielegalnego handlu.

W naturalnym środowisku pangoliny są bardzo silnie związane ze swoimi matkami. Niestety często w okrutny sposób matki oddzielane są od swoich dzieci.

To bardzo ważne, aby pomagać zwierzakom tego gatunku, ponieważ zostało ich na naszej planecie naprawdę niewiele – około 1 milion osobników.

Ratownicy z „Save Vietnam’s Wildlife” bezpiecznie przewieźli zwierzaki do siedziby organizacji. Kiedy wydobrzeją, wrócą do swojego naturalnego środowiska życia.

„Całe szczęście, że zjawiliśmy się na miejscu w porę. Udało się nam przewieźć zwierzaki do siedziby organizacji w zaledwie kilka godzin. Tak bardzo cieszymy się, że nam się udało!” – przyznał jeden z pracowników „Save Vietnam’s Wildlife”

Może Cię zainteresować