Kategorie Amerykański curlKotyRasy kotów

Amerykański curl – kot zwany Piotrusiem Panem

Amerykański curl (american curl) to kot, którego niektórzy nazywają Piotrusiem panem oraz kocim labradorem. Myślisz o zakupie przedstawiciela tej rasy? W takim razie warto, abyś dowiedział się więcej na jej temat. Przewiń poniżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje.

Amerykański curl
Źródło: koty.pl

Amerykański curl charakter

Curl amerykański nie bez powodu zwany jest Piotrusiem Panem oraz kocim labradorem. Wszystko przez jego charakter. Jest to kontaktowy i towarzyski kot, który silnie przywiązuje się do swojej rodziny. Lubi towarzyszyć swojemu opiekunowi i jest bardzo ciekawski. Kot ten uwielbia przebywać w centrum uwagi. Dogaduje się zarówno z dziećmi jak i innymi kotami oraz psami. Nie jest polecany dla osób, które rzadko przebywają w domu, ponieważ źle znosi samotność. Cechuje się wysokim poziomem inteligencji, dzięki czemu szybko się uczy.

American curl wygląd

Jest to średniej wielkości kot o proporcjonalnej i dobrze umięśnionej sylwetce. Występuje w wielu różnych umaszczeniach. Rasę ze względu na długość sierści można podzielić na dwa typy:

  • amerykański curl długowłosy
  • amerykański curl krótkowłosy

American curl

Amerykański curl waga

Przedstawiciele tej rasy osiągają wagę od 3 do 5 kg.

American curl zdrowie

Generalnie rasa jest zdrowa i odporna. Mutacja występująca w obrębie tej rasy może mieć wpływ jedynie na uszy amerykańskich curl.

Amerykański curl

American curl długość życia

Koty tej rasy żyją około 12-16 lat.

Curl amerykański pielęgnacja

Kota odmiany krótkowłosej wystarczy czesać raz w tygodniu, a kota odmiany długowłosej częściej – raz na kilka dni lub codziennie. Trzeba również kontrolować stan oczu, uszu i pazurków. Zadbaj o dobrej jakości karmę, która w większości będzie składać się z mięsa.

Amerykański curl

Amerykański curl kocięta

Myślisz o przygarnięciu małego kota amerykańskiego curl? Najpierw upewnij się, że jesteś w stanie spełnić wszystkie potrzeby tej rasy. Jeśli tak, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Pamiętaj, że mały kotek może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni. Jeśli jest inaczej, to najprawdopodobniej masz do czynienia z pseudo-hodowlą. Tacy ludzie często zbyt wcześnie rozdzielają maluchy od swoich mam, aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Amerykański curl hodowla

Jeśli chcesz zakupić małego kota amerykańskiego curl, wybierz sprawdzoną hodowlę, która jest prowadzona przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy.

Amerykański curl

American curl cena

Zastanawiasz się, ile pieniędzy należy przygotować na zakup takiego futrzaka? Przedstawiciel tej rasy z legalnej hodowli kosztuje od 3000 do 5000 zł.

Uwaga na pseudo-hodowle

Nigdy oszczędzaj przy zakupie kota rasowego. W innym przypadku możesz paść ofiarą pseudo-hodowli. W takich miejscach koty często są chorowite, osłabione oraz bardziej narażone na wady genetyczne. Pamiętaj, że kot z legalnej hodowli kosztuje znacznie więcej niż 500 zł. Nie daj się oszukać!

Zobacz także: Kot brytyjski – wszystko, co warto wiedzieć o rasie