×

17 wygłodzonych na śmierć koni, które uratowano w ostatniej chwili. Sytuacja jest dramatyczna!

Pozamykane w garażach, stodołach i innych budynkach, od kilku miesięcy dosłownie umierały z głodu. Najbardziej przerażający był chyba widok chorego bezradnego źrebaczka pochylonego nad umierającą z wycieńczenia matką. Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” w gospodarstwie pod Szamotułami odnalazło kilkanaście okropnie zaniedbanych zwierząt.

To był potworny widok

Aktywiści kilka dni temu dostali cynk, ze w jednym z wiejskich gospodarstw pod Szamotułami w gminie Obrzycko dzieje się jakiś obrzydliwy proceder z udziałem koni. Gdy wraz z przedstawicielami Fundacji „Pańska Łaska” przybyli na miejsce i odkryli co się dzieje, ot po prostu zamarli z przerażenia. Okazało się, że właściciel prowadzi nielegalnie skup zwierząt, głównie koni, które przetrzymuje w potwornych warunkach i stanie skrajnego wygłodzenia i odwodnienia.

Natychmiastowa interwencja

Zwierzęcy działacze od razu zawiadomili policję i weterynarię. Ich interwencja prawdopodobnie uratowała wielu więzionym w ciasnych, ciemnych pomieszczeniach czworonogom życie. Ale spora część z nich wciąż walczy o to by wyjść z tego z życiem – szkody, jakie w ich organizmie spowodowało wielomiesięczne głodzenie mogą okazać się nie do pokonania, zwłaszcza dla niektórych słabych źrebiąt.

Okaleczone ciała

Po wystających niczym u truposzy żebrach, a także stanie kopyt, które są u wielu osobników przerośnięte i sprawiają, że nawet chodzenie jest bolesne i trudne, najdobitniej widać jak okrutnie były traktowane przez właściciela te zwierzęta. Większość koni wypija obecnie po 2 wiadra wody duszkiem od razu po podaniu – tak mocno są odwodnione. A może też mają jakieś wcześniejsze doświadczenia z kimś, kto im od razu po podaniu wodę zabierał i próbują w ten sposób  rozpaczliwie zapewnić sobie jej jak największą ilość, bo nie rozumieją, że ich sytuacja się zmieniła.

Można pomóc!

Na stronie Ratujemy Zwierzaki wolontariusze zajmujący się obecnie końmi poprosili o pomoc, tak aby byli w stanie uratować jak największą część z tych 17 zagłodzonych zwierząt. Pieniądze na ich zbiórkę można wpłacać tutaj.

Może Cię zainteresować