×

Uratowana kotka zmienia kolor na oczach swojej nowe opiekunki. Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam

Kilka lat temu Nicole Böhm z Niemiec uratowała parę czarnobiałych kociąt. Kobieta nie miała wtedy jeszcze pojęcia, że wkrótce jeden z futrzaków porzuci swój tradycyjny wygląd i całkowicie zmieni umaszczenie swojej sierści. To zaskakujące, ale dokładnie tak stało się w przypadku uroczej kotki o imieniu Elli.

Oto Elli

Mała Elli oraz jej siostra zostały uratowane przez Nicole Böhm. Gdyby nie kobieta, niewiadomo jak potoczyłyby się dalsze losu dwóch zwierzaków.

Obydwa futrzaki były czarnobiałe

„Ich umaszczenie było bardzo typowe. Po roku zauważyłam jednak, że kolory Elli zaczynają się zmieniać.” – przyznała Nicole.

Pewnego dnia kobieta zauważyła coś dziwnego na futrze Elli

W miejscu, w którym futro kotki kiedyś było czarne, zaczęły pojawiać się siwe włosy. Dla Nicole to wydawało się być dość dziwne.

„To była mała, biała plama na grzbiecie. Nie miałam pojęcia, o co może chodzić, więc natychmiast zabrałam ją do weterynarza.” – opowiada kobieta.

U Elli zdiagnozowano bielactwo nabyte

Okazało się, że Elli cierpi na bielactwo nabyte – rzadką chorobę, która powoduje utratę pigmentacji, prowadzącą do powstawania białych plam na skórze oraz sierści zwierzaka. Choć czasami jest to związane z innymi kwestiami medycznymi, Elli była całkowicie zdrowa.

To, co zaczęło się od kilku białych plamek na futrze, wkrótce przerodziło się w coś naprawdę pięknego

Przez kilka następnych miesięcy Elli zmieniała kolor na oczach swojej opiekunki

„Nie mogłam wierzyć własnym oczom. Czarne części jej sierści powoli zamieniały się w białe. Prawdę mówiąc wciąż jestem tym zaskoczona.” – powiedziała Nicole.

Wygląd Elli zmieniał się…

… i zmieniał

Pomimo sporej przemiany fizycznej, słodka natura Elli pozostała niezmieniona

„Jej osobowość jest taka sama jak wcześniej. Myślę, że wygląd nie ma dla niej większego znaczenia. Elli jest tak samo słodka i zabawna, jak w dniu, w którym zobaczyłam ją po raz pierwszy.”

Siostra Elli, której futro się nie zmieniło, wciąż traktuje kotkę dokładnie tak samo jak wcześniej

„Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Elli jest całkowicie zdrowa i szczęśliwa. Osobiście bardzo podoba mi się nowy wygląd jej futra. Nie widziałam jeszcze takiego kota!” – powiedziała opiekunka zwierzaka.

„Futro Elli wciąż staje się coraz jaśniejsze, ale moim zdaniem czarne akcenty na jej pyszczku pozostaną niezmienione.” – dodała Nicole.

Elli przeszła naprawdę długą drogę

Wygląd kotki bardzo się zmienił. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcie przed oraz po przemianie. To robi wrażenie!

Chcesz obejrzeć więcej zdjęć kotki? Zajrzyj na jej Instagram!

 

Może Cię zainteresować