×

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim zdjęcie

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody, a wszystko po to, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Zwierzak przeszedł prawdziwe katusze, a finał całej sytuacji okazał się być tragiczny. Nieodpowiedzialne zachowanie tych ludzi doprowadziło do śmierci biednego zwierzęcia. Przerażające zdjęcia ukazują, jak turyści wyciągnęli małego delfina z wody oraz znęcali się nad nim. Wstrząsające…

Reklama

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody

Wszystko miało miejsce w nadmorskim kurorcie Santa Teresita w Buenos Aires. Ktoś wyciągnął małego delfina z wody, a następnie wokół zwierzaka zebrał się tłum turystów. Każdy z nich chciał zrobić sobie niezapomniane zdjęcie ze zwierzęciem.

Tragiczna śmierć biednego zwierzaka

Po tym jak turyści wyciągnęli delfina z wody oraz zrobili sobie z nim serie zdjęć, porzucili go na piasku. Wycieńczone zwierzę umierało w męczarniach bez niczyjej pomocy. Ludzie świetnie się bawili, a opuszczony zwierzak nie miał już żadnych szans.

Reklama

„Według doniesień, turyści wyciągnęli małego delfina z wody, głaskali go, dotykali oraz robili sobie z nim zdjęcia. Po wszystkim porzucili go na pisaku, a zwierzak zmarł w męczarniach. Podobno niektórzy fotografowali się nawet z ciałem tego delfina. Przerażające, do czego zdolni są ludzie.” – mówią obrońcy praw zwierząt.

Gatunek zagrożony wyginięciem

Zmarły delfin należał do gatunku La Plata (inaczej Tonina mała), który jest zagrożony wyginięciem. Na całym świecie pozostało jedynie 30 tysięcy takich osobników.

Przedstawiciele gatunku żyją w Ameryce Południowej i zamieszkują przede wszystkim płytkie wody przybrzeżne. Osiągają długość do 1,75 m oraz wagę do 53 kg. Takie delfiny nie mogą zbyt długo przebywać na lądzie, ponieważ to grozi śmiercią.

Reklama

Głos zabrała Argentyńska Fundacja Dzikiej Przyrody

„Te delfiny nie mogą zbyt długo przebywać poza wodą. Wyjmowanie ich z wody równa się odwodnieniu oraz szybkiej śmierci. Zachowanie tych turystów nie mieści się w głowie. Przez nich ten biedny delfin nie żyje.

Równocześnie przypominamy, że jeśli ktokolwiek zauważy takiego delfina na ladzie, niech natychmiast zaniesie go z powrotem do wody. Liczy się każdy przedstawiciel gatunku. Ludzie powinni ratować zwierzęta, a nie im szkodzić.” – mówią członkowie Argentyńskiej Fundacji Dzikiej Przyrody.

Niestety to nie jest pierwsza taka sytuacja

Pamiętacie, jak grupa turystów wyciągnęła żółwia z wody na piasek? Dzieci po nim deptały, a zadowoleni rodzice robili zdjęcia swoim pociechom. Jedna z osób uderzyła nawet zwierzaka kijem. Na szczęście wtedy udało się uratować zwierzaka, jednak cała sytuacja również mogła skończyć się bardzo źle.

Dowiedz się więcej: Wyciągnęli żółwia z wody na piasek. Dzieci po nim deptały, a rodzice robili im zdjęcia

 

 

Reklama

Może Cię zainteresować