Turyści wyciągnęli małego delfina z wody
Kategorie Dzikie

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim zdjęcie

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody, a wszystko po to, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Zwierzak przeszedł prawdziwe katusze, a finał całej sytuacji okazał się być tragiczny. Nieodpowiedzialne zachowanie tych ludzi doprowadziło do śmierci biednego zwierzęcia. Przerażające zdjęcia ukazują, jak turyści wyciągnęli małego delfina z wody oraz znęcali się nad nim. Wstrząsające…

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody

Wszystko miało miejsce w nadmorskim kurorcie Santa Teresita w Buenos Aires. Ktoś wyciągnął małego delfina z wody, a następnie wokół zwierzaka zebrał się tłum turystów. Każdy z nich chciał zrobić sobie niezapomniane zdjęcie ze zwierzęciem.

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody
Źródło: Herman Coria / facebook.com

Tragiczna śmierć biednego zwierzaka

Po tym jak turyści wyciągnęli delfina z wody oraz zrobili sobie z nim serie zdjęć, porzucili go na piasku. Wycieńczone zwierzę umierało w męczarniach bez niczyjej pomocy. Ludzie świetnie się bawili, a opuszczony zwierzak nie miał już żadnych szans.

„Według doniesień, turyści wyciągnęli małego delfina z wody, głaskali go, dotykali oraz robili sobie z nim zdjęcia. Po wszystkim porzucili go na pisaku, a zwierzak zmarł w męczarniach. Podobno niektórzy fotografowali się nawet z ciałem tego delfina. Przerażające, do czego zdolni są ludzie.” – mówią obrońcy praw zwierząt.

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody
Źródło: Herman Coria / facebook.com

Gatunek zagrożony wyginięciem

Zmarły delfin należał do gatunku La Plata (inaczej Tonina mała), który jest zagrożony wyginięciem. Na całym świecie pozostało jedynie 30 tysięcy takich osobników.

Przedstawiciele gatunku żyją w Ameryce Południowej i zamieszkują przede wszystkim płytkie wody przybrzeżne. Osiągają długość do 1,75 m oraz wagę do 53 kg. Takie delfiny nie mogą zbyt długo przebywać na lądzie, ponieważ to grozi śmiercią.

Turyści wyciągnęli małego delfina z wody
Źródło: Herman Coria / facebook.com

Głos zabrała Argentyńska Fundacja Dzikiej Przyrody

„Te delfiny nie mogą zbyt długo przebywać poza wodą. Wyjmowanie ich z wody równa się odwodnieniu oraz szybkiej śmierci. Zachowanie tych turystów nie mieści się w głowie. Przez nich ten biedny delfin nie żyje.

Równocześnie przypominamy, że jeśli ktokolwiek zauważy takiego delfina na ladzie, niech natychmiast zaniesie go z powrotem do wody. Liczy się każdy przedstawiciel gatunku. Ludzie powinni ratować zwierzęta, a nie im szkodzić.” – mówią członkowie Argentyńskiej Fundacji Dzikiej Przyrody.

Niestety to nie jest pierwsza taka sytuacja

Pamiętacie, jak grupa turystów wyciągnęła żółwia z wody na piasek? Dzieci po nim deptały, a zadowoleni rodzice robili zdjęcia swoim pociechom. Jedna z osób uderzyła nawet zwierzaka kijem. Na szczęście wtedy udało się uratować zwierzaka, jednak cała sytuacja również mogła skończyć się bardzo źle.

Dowiedz się więcej: Wyciągnęli żółwia z wody na piasek. Dzieci po nim deptały, a rodzice robili im zdjęcia

 

 

Fotografie: facebook.com