×

Delfin podpływa do nurka i błaga go o pilną pomoc. „Był zdesperowany”

Nurkowie pływali na Hawajach, gdy nagle do jednego z nich podpłynął delfin. Zwierzak zbliżył się do mężczyzny i wyglądał, jakby błagał go o pomoc. Nurek szybko zorientował się, że naprawdę właśnie o to mu chodzi.

Delfin podpłynął do nurka i poprosił go o pomoc

„Gdy na niego spojrzałem, zdałem sobie sprawę, o co chodzi. Zauważyłem że coś utknęło w jego płetwach. To była żyłka i haczyk. Przeszkadzało mu to w pływaniu, a do tego powodowało wiele bólu” – opowiada nurek.

Mężczyzna zdecydował się pomóc

„Wiedziałem, że nie mogę go tak zostawić. Delikatnie spróbowałem pozbyć się haczyka. Udało się, ale żyłka wciąż była splątana wokół płetwy. Na szczęście miałem ze sobą nożyczki, dzięki którym udało mi się ją przeciąć. Delfin w końcu odetchnął z ulgą. Po wszystkim pomachał mi na pożegnanie i odpłynął. Wyglądało, jakby w ten sposób chciał mi podziękować”

Całą sytuację udało się nagrać

Wszystko nagrał Keller Laros – profesjonalny instruktor nurkowania. Mężczyzna jest także współzałożycielem i prezesem Manta Pacific Research Foundation. Jest to charytatywna organizacja, która zajmuje się konserwacją środowiska morskiego.

Wszystko możesz obejrzeć poniżej:

Delfiny to niezwykle mądre stworzenia

To niesamowite, jak inteligentne są te stworzenia. Ten zwierzak podpłynął do obcego człowieka i poprosił go o pomoc. Przez całą operację był bardzo chętny do współpracy, a na końcu jeszcze podziękował nurkowi. Zwierzaki są wspaniałe!

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować