×

Psia mama wyje z rozpaczy i błaga, aby ktoś uratował jej ranne dziecko

Członkowie grupy ratunkowej Animal Aid Unlimited otrzymali zgłoszenie, że ranny szczeniak leży na poboczu drogi. Kiedy przybyli na miejsce, zastali łamiący serce widok – mama malucha stała przy nim i desperacko wołała o pomoc.

Ranny szczeniak leżał na poboczu drogi

„Mama szczekała i wołała o pomoc. Maluch nie wyglądał najlepiej – nie mógł się ruszać, a oprócz tego piszczał z bólu. Ten widok dosłownie łamał serce.” – mówią ratownicy.

Wolontariusze przystąpili do akcji ratunkowej

Członkowie Animal Aid Unlimited podeszli do mamy i jej dziecka. Musieli postępować ostrożnie, aby zdobyć zaufanie matki.

„Szczeniak był ranny i piszczał z bólu. Musieliśmy jak najszybciej mu pomóc. Na szczęście jego mama zauważyła, że mamy dobre intencje i nam zaufała.”

Ratownicy przewieźli pieska do swojego szpitala

„Gdy szczeniak zaczął płakać, jego mama również. To musiało być dla niej straszne – widzieć swoje dziecko w tak dużym cierpieniu. Ostrożnie podnieśliśmy malucha i przewieźliśmy go do swojego szpitala. On potrzebował natychmiastowej pomocy.”

Piesek został dokładnie sprawdzony

Maluch miał dwie głębokie rany na swoim ciele, a wolontariusze natychmiast rozpoczęli je oczyszczać. Piesek został zabandażowany oraz otrzymał odpowiednie leki.

„Rany tak bardzo go bolały, że nie był w stanie chodzić. To biedactwo wiele przeszło, ale teraz w końcu otrzymało pomoc.”

Czas na rekonwalescencję

Teraz mały piesek potrzebował przede wszystkim odpoczynku, aby mógł zregenerować swoje siły. Przez ten czas wolontariusze otoczyli go ogromną miłością, uwagą oraz ciepłem.

Piesek otrzymał imię Toggle

Chodzenie wciąż sprawiało szczeniakowi ból, ale mimo to podejmował jego próby. Wolontariusze byli zgodni, że to bardzo odważny i waleczny chłopiec.

Dzięki odpowiedniej opiece i determinacji, psiak doszedł do siebie

Po czasie Toggle w końcu odzyskał swoje zdrowie i był w stanie się poruszać. Mały piesek szybko skradł serce ratowników.

„Bardzo go pokochaliśmy, ale wiedzieliśmy, że jest ktoś kto bardzo za nim tęskni oraz za nim czeka. Mieliśmy oczywiście na myśli jego mamę.”

Toggle został zawieziony z powrotem do swojego domu

Tam wreszcie spotkał się ze swoją mamą oraz resztą rodziny. Matka bardzo czule powitała swoje dziecko.

„Zobowiązaliśmy się, że gdy maluchy podrosną, poddamy ich mamę zabiegowi sterylizacji. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu przyczyniamy się do zmniejszenia bezdomności zwierząt w Indiach.” – dodali ratownicy.

Całą podróż szczeniaka możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować