×

To, co nastolatkowie zrobili jeżykowi, mrozi krew w żyłach. Operator monitoringu był przerażony

Chociaż zwierzęta to cudowne istoty, nie każdy to docenia. Są ludzie, którzy traktują je przedmiotowo. Tak też było w przypadku dwóch nastolatków, którzy bez żadnych oporów pastwili się nad zwierzęciem. Bezbronny jeżyk robił im za piłkę! Nie wiedzieli, że nagrywa ich miejski monitoring. Nagranie przyprawia o ból serca. Wiadomo, że obaj odpowiedzą za swój czyn.

Reklama

Bezbronny jeż nie miał szans z nastolatkami

W Pabianicach dwóch nastolatków pastwiło się nad zwierzęciem. Bezbronny jeż nie miał szans z ich bezwzględnością. Nie wiedzieli, że ich straszny czyn nagrywają kamery miejskiego monitoringu. Filmik, ku przestrodze trafił do sieci, dzięki Straży Miejskiej w Pabianicach. Serce boli od samego patrzenia, co przeżywało biedne zwierzę. Na szczęście ,szybko zareagował zarządzający monitoringiem, który wezwał policję. Wiadomo już, że nastolatkowie poniosą konsekwencje za swój czyn.

Na nagraniu dokładnie widać, jak jeden z chłopaków niesie jeża, zaś drugi robi zdjęcia. Z boku wydawać by się mogło, że to nic takiego. Koszmar zwierzaka zaczął się jednak później. W pewnym momencie został on rzucony na ziemię. Jeden z oprawców kopnął go tak mocno, że przeleciał przez płotek otaczający pobliski plac zabaw.

Reklama

Poszli na plac zabaw, zabrali stamtąd jeża i zaczęli znęcać się nad nim w parkowej alejce. Zachowywali się, jakby grali w piłkę.  opowiedział komendant Straży Miejskiej w Pabianicach, Tomasz Makrocki.

Sprawa wzbudziła żywą dyskusję w sieci. Wiele osób jest zbulwersowanych tym, co się stało. Internauci nie pozostawiają suchej nitki na młodych zwyrodnialcach, którzy dobrze się bawili robiąc krzywdę bezbronnemu zwierzęciu.

Brawa dla operatora monitoringu że wypatrzył te patologiczne pomioty i odpowiednio szybko wezwał policję. – pisze jedna z internautek.

Inni pytali o zdrowie jeża:

Reklama

Czy jeżyk przeżył? – pytała komentująca.

Niestety, jak poinformowali na Facebooku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Pabianicach, jeżyk nie przeżył.

Oprawcy poniosą konsekwencje za swój czyn!

Jeże to bardzo pożyteczne zwierzęta, jednak poruszając się w nocy, są narażone na wiele zagrożeń. Najczęściej ze strony przejeżdżających pojazdów, których kierowcy często nie zauważają jeży na drodze. Niestety, jak widać na nagraniu, również świadomie ze strony ludzi. Czego dowodem jest nagranie. Na szczęście, sadystyczne zabawy nastolatków przerwali funkcjonariusze policji wezwani przez operatora miejskiego. Nastolatkowie zostali zatrzymani. Zwyrodnialcami okazali się chłopcy w wieku 15 i 16 lat, w związku z czym ich przesłuchanie musiało odbywać się w obecności rodziców.

Obu zatrzymanych przesłuchujemy w obecności rodziców jako nieletnich sprawców czynu karalnego, z artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt, czyli znęcania się nad zwierzętami. – powiedziała dla TVN24 podkomisarz Ilona Sidorko z Policji w Pabianicach.

Sprawa dotycząca znęcanie nad zwierzęciem objętym ochroną gatunkową jest obecnie w toku. O tym, jakie konsekwencje konkretnie poniosą młodzi zwyrodnialcy, zadecyduje sąd rodzinny.

Reklama
Reklama
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować