×

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się

Pies i dziecko to wspaniałe połączenie. Mimo to wielu rodziców obawia się, jak czworonóg zareaguje na pojawienie się noworodka w domu. Na szczęście w tym przypadku nie było żadnych powodów do zmartwień. Psiak o imieniu Dodger zakochał się w swoim bracie jeszcze zanim zobaczył go na własne oczy.

Ten pies pokochał swojego brata jeszcze przed narodzinami

„Już w czasie ciąży lubił przebywać blisko mojego brzucha. Jestem pewna, że wiedział, że w środku znajduje się maleńkie stworzenie” – przyznała Jessie Klorman, właścicielka Dodgera.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Mały Everett urodził się kilka tygodni przed terminem, a więc musiał zostać nieco dłużej w szpitalu. Dodger zwyczajnie nie mógł doczekać się, kiedy w końcu będzie mógł osobiście poznać swojego młodszego braciszka. Gdy w końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień, psiak nie mógł być szczęśliwszy!

„To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dodger nie chciał opuścić naszego synka nawet na krok. Najchętniej cały czas leżałby przy nim. Wraz z upływem czasu jego zachowanie wcale nie uległo zmianie” – opowiada Jessie Klorman.

Najsłodszy rytuał po przebudzeniu

Everett niedawno skończył rok, a teraz jest zdrowym i szczęśliwym chłopczykiem. Oczywiście wierny psiak zawsze znajduje się tuż przy jego boku.

Dowodem niezwykłej przyjaźni tej pary jest ich słodki rytuał po przebudzeniu. Gdy Everett zasypia, Dodger zawsze leży tuż obok jego łóżeczka i czuwa nad nim. Gdy chłopiec się budzi, psiak daje mu słodkiego buziaka.

Uroczy zwyczaj udało się zarejestrować na wideo

Słodki rytuał psa i chłopca udało się nagrać. Jessie Klorman udostępniła filmik na Facebooku, a ludzie zwyczajnie się w nim zakochali. To miód na serce!

https://www.facebook.com/jessie.english.16/videos/10220731973034351/

 

„Wraz z mężem tak bardzo cieszymy się, że nasz synek zdobył już najlepszego przyjaciela. Everett także uwielbia Dodgera – bawi się z nim, przytula go i daje mu buziaki. Uwielbiamy patrzeć, gdy są razem. To wspaniały duet” – dodała Jessie Klorman.

Pies a noworodek – jak oswoić psa z noworodkiem?

  1. Zaopatrz się wcześniej w kosmetyki dla niemowląt i przyzwyczaj psiaka do ich zapachu. Zrób to kilka miesięcy przed narodzinami dziecka. Pamiętaj, że czworonogi poznają świat za pomocą swoich nosów. Gdy będą oswojone z danym zapachem, z pewnością będzie im łatwiej zaakceptować maluszka w domu.
  2. Przed narodzinami dziecka zaopatrz się w lalkę przypominającą niemowlaka. Możesz nasmarować ją kosmetykami dla dzieci. Chodź z nią po domu, noś ją, daj psiakowi powąchać. Pokaż mu, jak płacze. Dzięki temu twój pupil oswoi się z również nowymi dźwiękami.
  3. Jeśli nie masz płaczącej lalki, możesz włączyć psu filmik z płaczącym dzieckiem. Rób to regularnie – niech psiak przyzwyczaja się jak najczęściej do tego dźwięku.
  4. Zapoznanie psa z noworodkiem powinno odbywać się stopniowo – po pojawieniu się malca w domu, rób wszystko małymi krokami. Najpierw pozwól psu powąchać ubranka twojego dziecka. Później daj mu podejść do łóżeczka. Następnym krokiem będzie powąchanie noworodka. Pamiętaj jednak, że wszystko to musi odbywać się pod twoim nadzorem – psiak może zupełnie nieumyślnie zrobić krzywdę noworodkowi, na przykład przez zachęcenie go do wspólnej zabawy.
  5. Nie odrzucaj psa – to oczywiste, że po narodzinach dziecka masz dużo mniej czasu niż kiedyś, ale nie zapominaj o swoim pupilu. On również potrzebuje twojej miłości i czułości. Pobaw się z nim, zabierz go na spacer – nie pozwól, aby przez nową sytuację poczuł się odrzucony i niepotrzebny. W innym przypadku mogą pojawić się u niego problemy behawioralne związane z poczuciem samotności.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować