×

Miał odcięte wszystkie łapki i ogon. Maluch został znaleziony w lesie

W ostatnim czasie w Turcji miejsce miała szokująca sytuacja, której ofiarą stał się bezbronny, mały szczeniak. Bezduszny człowiek odciął mu wszystkie łapki oraz ogon, a następnie porzucił na śmierć w jednym z lasów. Opisana sytuacja wywołała oburzenie nie tylko w całej Turcji, ale także na świecie.

Do Internetu trafiły przerażające zdjęcia skaleczonego szczeniaka. Nie miał łapek oraz ogona

Daily Mail

Daily Mail

Piesek został odnaleziony w lesie w północno-zachodniej prowincji Sakarya

Pozostawiony na pastwę losu maluch został natychmiastowo przewieziony do weterynarza oraz poddany operacji. Niestety nie przeżył jej.

Daily Mail

Daily Mail

Czworonóg zmarł podczas operacji w zeszły piątek

Kochany maluchu – spoczywaj w pokoju. Mamy nadzieję, że twoja śmierć uświadomi ludzi i polityków z całego świata, że kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być znacznie wyższe.

Daily Mail

Daily Mail

Sprawa wywołała dużą dyskusję wśród polityków

Przypadek tego pieska pojawił się na czele krajowego programu wyborczego. Zarówno politycy partii rządzącej, jak i opozycja przysięgają, że ograniczą takie barbarzyńskie nadużycia wobec zwierząt.

Prezydent Tayyip Erdogan przyznał, że jeśli wygra wybory, zwiększy kary za znęcanie się nad zwierzętami

Głosowanie ma odbyć się 24 czerwca. Jeżeli Erdogan wygra, będzie to już jego druga kadencja jako prezydent Turcji. Polityk przyznał, że osoba podejrzana o skrzywdzenie tego szczeniaka, została już zatrzymana. Aresztowany mężczyzna pracował jako operator maszyn budowlanych.

„Ta sprawa jest bardzo przykra, ale mimo to ważne jest, aby ją nagłośnić. Ludzie muszą wiedzieć, że kiedy krzywdzą zwierzęta, przestają być bezkarni.”

EPA

EPA

Incydent doprowadził do rzadkiego pokazu jedności wśród tureckich polityków

Mimo że w Turcji już niedługo odbędą się wybory, wszyscy politycy są zgodni, że takie sytuacje nie mogą być akceptowane, a znęcanie się nad zwierzętami musi być wysoko karane.

Daily Mail

Daily Mail

Tureckie grupy obrońców praw zwierząt już od dawna zwracały uwagę na obowiązujące kary za znęcanie się nad zwierzętami

„Te kary były stanowczo za niskie. Ludzie muszą wiedzieć, że nie są bezkarni. Mamy nadzieję, że rząd oraz prezydent dotrzymają danej obietnicy i zmienią prawo. Tak straszna brutalność wobec tej małej, bezbronnej istoty jest bolesną manifestacją utraty podstawowych wartości wśród ludzi. To maleństwo umarło zdecydowanie za wcześnie.” – z przykrością mówią obrońcy praw zwierząt.

Mamy nadzieję, że oprawca tego szczeniaka poniesie adekwatne do czynu konsekwencje

Ten psi maluch miał przed sobą całe życie. Niestety przez tego brutalnego człowieka, nie zaznał szczęśliwego i beztroskiego życia, jakim powinien cieszyć się każdy czworonóg.

„Mam nadzieję, że ten, który skrzywdził tego małego szczeniaka dostanie to, na co zasłużył.” –  napisał na Twitterze Meral Aksener, kandydat na prezydenta.

 

Może Cię zainteresować