×

Droga ekspresowa S-7: Policjanci dostrzegli dziwny widok. 2 maluchy w dużym niebezpieczeństwie!

11 listopada 2021r. policjanci akurat jechali drogą do miejscowości Napierki, kiedy nagle zauważyli coś dziwnego przy drodze. Około godziny 9:50 zobaczyli dwa małe szczeniaczki, które wybiegały na drogę ekspresową S-7. Maluszki znalazły się w poważnym niebezpieczeństwie, a funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać szybko, aby je uratować.

11 listopada 2021 r. około godziny 9:50 policjanci jechali do miejscowości Napierki, kiedy nagle, na wysokości miejscowości Frąknowo ujrzeli dwa malutkie pieski, które wybiegły na drogę ekspresową S-7. Pieski znalazły się w poważnym niebezpieczeństwie, a policjanci postanowili jak najszybciej im pomóc. To okazało się wcale nie łatwym zadaniem.

To wcale nie było łatwe zadanie!

Szczenięta na widok policjantów zaczęły uciekać do rowu, a następnie weszły do zabezpieczonego kratą przepływu wodno-melioracyjnego znajdującego się przy drodze. Jeden ze szczeniaków utknął po szyję w wodzie i istniało ryzyko, że pies może się utopić. Funkcjonariusze niezwłocznie otworzyli kratę zabezpieczającą i weszli do przepływu wodno-melioracyjnego wyciągając psy na zewnątrz. – czytamy na stronie internetowej Policji Warmińsko-Mazurskiej.

Dzięki staraniom policjantów, dwa szczeniaczki w końcu były bezpieczne. Funkcjonariusze natychmiast ogrzali je kocem. Maluchy były głodne i całe przemoczone.

Po wszystkim dwa małe psiaki zostały przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych Psów „Podaj łapę” w Tatarach koło Nidzicy, gdzie zostaną do czasu adopcji. Szczeniaki muszą przejść 14-dniową kwarantannę, a potem zostaną zaszczepione, zaczipowane, odrobaczone oraz odpchlone.

Teraz te dwa urocze psiaki są bezpieczne i mają szansę na nowe, dużo lepsze życie. A wszystko dzięki empatii i determinacji olsztyńskich policjantów.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować