×

Małe słoniki zorientowały się, że zgubiły mamę. Szalony bieg rozczulił internautów

Nagranie rodziny słoni rozczuliło internautów na całym świecie. Potężne zwierzęta udowodniły, że posiadają nie tylko ogromny urok osobisty, ale także niezliczone pokłady empatii.

Słoniątka z Kenii poszukują mamy

Matczyna miłość to dla wszystkich żywych stworzeń jedna z ważniejszych rzeczy w życiu. Mamy dbają o swoje pociechy, karmią je, opiekują się nimi, zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Dlatego nikogo nie dziwi widok dzieci porzucających nagle zabawę i pędzących do rodzicielki z rozwianym włosem (bądź rozwianym uchem!).

Fundacja „Saving the elephants”, która zajmuje się ochroną słoni w Kenii, udostępniła przeurocze nagranie, na którym widać odpoczywające nad rzeką stado słoni. Brodzą w wodzie, przekomarzają się ze sobą, relaksują… Istna sielanka. Nagle możemy podziwiać dwójkę małych, nieco „gapciowatych” słoniątek, które przerywają zabawę i rzucają się do biegu w poszukiwaniu mamy.

Widok truchtających maluchów z ich powiewającymi w pędzie uszami i niezdarnymi nóżkami urzekł internautów, którzy w komentarzach pod nagraniem rozpływali się bez końca.

„Ich powiewające w biegu uszy to najsłodszy widok świata!” – pisali w komentarzach.

Nagranie ma szczęśliwy koniec. Słoniątka dopadają do mamy, która stoi w wodzie z koleżankami, a w akcie radości szczęśliwe dokazują wokół niej. Cytując klasyka – „nie ma jak u mamy!”.

Może Cię zainteresować