×

Shih tzu zaatakowany na własnym ogródku przez dzikiego zwierza. Życie uratowała mu obroża

Incydent z udziałem kojota i dwóch shih tzu jest naprawdę przerażający. Psiaki bawiły się na przydomowym podwórku, kiedy nagle stało się coś nieoczekiwanego. Kiedy Brodie, jeden z maluchów, podbiegł w stronę kojota, który wtargnął na posesję, sytuacja szybko zmieniła swój bieg. Psiak chciał bawić się z przybyszem, nie myśląc, że jest on dla niego zagrożeniem. Wszystko nagrała kamera monitoringu.

Kojot zaatakował shih tzu

Sytuacja wydawała się bardzo niebezpieczna, kiedy kojot wtargnął na posesję, na której bawiły się dwa shih tzu. Jeden z nich okazał się być bardzo przyjacielski i niewiele myśląc podbiegł do nowego przybysza, aby się z nim bawić. Nie sądził, że grozić mu będzie śmiertelne niebezpieczeństwo. Szybko cała sytuacja bardzo się zmieniła i tylko cud sprawił, że psiakowi nic się nie stało. Cud i jego specjalna obroża, która była jego ratunkiem.

Facebook

Facebook

Wszystko nagrała kamera domowego monitoringu. Widać na nim, jak Brodie – jeden z psiaków – biegnie w stronę kojota. Wszystko wygląda bardzo przerażająco. Kiedy psiak zrozumiał powagę zagrożenia, chciał uciec, jednak kojot był sprytniejszy. Na nagraniu zauważyć można, jak zwierzę chwyta psa za szyję. Jednak Brodie ucieka przed atakiem kojota, dzięki swojej obroży.

Jak to się stało, że pomogła mu ona w tak niebezpiecznej sytuacji? Obroża ta miała w sobie czujnik, który pasował do niewidzialnego elektronicznego ogrodzenia domu. Mały wstrząs elektryczny wystarczył, by przestraszyć kojota, który trzymał psa za obrożę. Psiak miał naprawdę szczęście. Wiadomo, że był lekko ranny, ale niedługo wyzdrowieje.

 

Może Cię zainteresować