×

Przez swoje okno dostrzegł psa w makabrycznym stanie. „To była sama skóra i kości”

Bohater tej historii jest prawdziwym wojownikiem i symbolem nadziei. Billy, bo tak na imię ma piesek, walczył o życie pomimo tragicznego stanu. Czworonóg został zauważony przez pewną parę, gdy akurat przechodził obok ich domu. Mężczyzna o imieniu Bill właśnie siedział przy swoim komputerze, gdy nagle zauważył Billy’ego za oknem. Gdy dostrzegł psa, od razu zawołał swoją żonę.

Para zauważyła przez okno psa w złym stanie

Źródło: The Dodo / youtube.com

Sama skóra i kości

Para działała bardzo szybko. Od razu wezwali potrzebną pomoc, a ekipa ratunkowa przybyła na miejsce, aby poszukać w pobliskim lesie wychudzonego, białego psa. Po niedługim czasie jego mała głowa wyłoniła się z zarośli! Czworonoga udało się złapać, a następnie od razu przewieziono go do weterynarza. Okazało się, że Billy był zagłodzony i odwodniony. Prawdę mówiąc to była sama skóra i kości.

Źródło: The Dodo / youtube.com

„Zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia”

Krista i Bill cały czas byli w pobliżu psiaka. Para przyznała, że od razu zakochała się w Billym. Jego waleczne spojrzenie połączyło ich na całe życie.

Źródło: The Dodo / youtube.com

Mnóstwo osób mu kibicowało

Billy był bardzo głodny i chciał zjeść wszystko, co tylko znajdowało się w zasięgu jego wzroku. Ale personel medyczny przestrzegł, że w przypadku takiego wychudzenia jedzenie należy mu stopniowo zwiększać, w innym przypadku można by poważnie zaszkodzić psu. Billy wciąż był słaby, ale mnóstwo osób kibicowało mu, aby szybko wrócił do zdrowia!

Źródło: The Dodo / youtube.com

Razem możemy więcej!

To szokujące, ale już następnego dnia stan psiaka zaczął się poprawiać. Billy ciężko walczył, a płyny podawane dożylnie i odpowiednie odżywanie zaczęły przynosić skutek. Czworonóg zaczął wychodzić z letargu i miał coraz więcej energii.

Jedynym minusem było to, że koszty leczenia psiaka stawały się coraz większe, co nieco przytłaczało Kristę i Billa. Powstała więc zbiórka pieniędzy na rzecz czworonoga, a mnóstwo osób postanowiło przekazać na niego swoją darowiznę. To było naprawdę niesamowite!

Źródło: The Dodo / youtube.com

„To twój nowy dom!”

Wkrótce Billy wyzdrowiał na tyle, że mógł opuścić klinikę weterynaryjną. W końcu trafił do swojego nowego domu, a para nie mogła być z tego powodu szczęśliwsza.

Źródło: The Dodo / youtube.com

Ogromne postępy

Billy wciąż potrzebował specjalnej diety i fizjoterapii. Wymagało to dużego zaangażowania, ale jego rodzice walczyli dzielnie, aby mu pomóc. W miarę upływu dni, psiak przybrał na wadze i zaczął czuć się jak w domu. Zdobył też nowe psie rodzeństwo! Wkrótce on i jeden z psiaków, Remington, stali się nierozłączni.

Źródło: The Dodo / youtube.com

W końcu jest szczęśliwy

Teraz Billy ma cudowne życie u boku rodziny, która kocha go z całego serca i każdego dnia obdarza go ogromną miłością. Jego życie nie zawsze było kolorowe, ale teraz otrzymuje za to największą rekompensatę. Co za cudowne zakończenie!

Źródło: The Dodo / youtube.com

Całą historię psa możesz obejrzeć tutaj:

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować