×

Przerażające nagranie z bieszczadzkiego lasu. Aż można dostać gęsiej skórki

Lasy Państwowe znów zaskakują internautów w mediach społecznościowych. Tym razem głośno zrobiło się o nich za sprawą nagrania niedźwiedzia uchwyconego z bardzo bliskiej odległości, przechadzającego się w swoim naturalnym środowisku. Na nagraniu słychać też jego ryk. Wśród internautów od razu pojawiły się komentarze przerażenia, w których ludzie pisali, że nie chcieliby doświadczyć takiego spotkania… I racja, mogłoby się to źle skończyć…

Nagrano, jak niedźwiedź wydaje głośny ryk

Lasy Państwowe prężnie działają w mediach społecznościowych, dzieląc się z internautami ciekawostkami przyrody. Nierzadko ich materiały filmowe czy zdjęcia zaskakują internautów. Dzięki treściom, które zamieszczają, można naprawdę wiele dowiedzieć się o dzikiej przyrodzie i zwierzętach.

Tym razem uchwycili, jak niedźwiedź przechadza się po lesie. Niby nic niezwykłego, ale kryło się za tym nagraniem coś jeszcze. Wszystko działo się za osłoną nocy, a na filmie udało się nagrać głośny i przerażający dla człowieka ryk niedźwiedzia. Niejednego internautę, który to oglądał, przeszedł dreszcz.

niedżwiedź
Źródło: Lasy Państwowe / Twitter.com

Wiadomo, że spotkanie niedźwiedzia w jego naturalnym środowisku to ogromne niebezpieczeństwo. Jednak usłyszenie go nocą również sprawia, że na ciele pojawiają się ciarki. To tym bardziej zaskakujące ze względu na porę roku. W końcu zimą niedźwiedź powinien spać, a nie przechadzać się po lesie.

niedżwiedź
Źródło:Lasy Państwowe / Twitter.com

Internauci również zastanawiali się, dlaczego misiek nie śpi. Nagranie zamieszczone w sieci przez Lasy Państwowe stało się już viralem.

Coś jak odgłosy z łazienki w trakcie grypy żołądkowej. – żartuje internauta.

Jest chyba zły, że nie może zasnąć. – kwituje inna internautka.

👉🔊

🎥 Kazimierz Nóżka#NadleśnictwoBaligród pic.twitter.com/ZGfSmLgwV4

— Lasy Państwowe (@LPanstwowe) January 15, 2023

Pamiętajmy, że mimo żartów niedźwiedzie są bardzo niebezpieczne, a spotkanie ich w lesie, szczególnie, jeśli wyczują zagrożenie, może dla nas się źle skończyć. Na razie Lasy Państwowe nie odniosły się do przyczyny bezsenności nagranego miśka.

 

Może Cię zainteresować