×

Hodowcy psów chcieli sprzedać szczeniaka bezdomnemu ze skłonnością do zoofilii

Coraz częściej zwraca się uwagę na nieprofesjonalnych hodowców zwierząt, dla których liczą się jedynie zyski. 3 października 2021 r. na kanale PRAWDZIWA DYNAMIKA INTERAKCJI pojawił się filmik, który ukazuje hodowców, którzy przejechali aż 250 km, aby sprzedać szczeniaka. Kupujący przyznał, że jest osobą bezdomną, na dodatek ze skłonnością do zoofilii, a mimo to sprzedawcy nie mieli problemów, aby oddać szczenię w jego ręce. Sytuacja ta była prowokacją, która ma na celu zwrócenie uwagi na nieprofesjonalne hodowle.

Chcieli sprzedać szczeniaka bezdomnemu ze skłonnością do zoofilii

Na szczęście ta sytuacja jest jedynie prowokacją, jednak postawa hodowców jest szokująca. Mężczyzna, który chciał kupić szczeniaka, przyznał, że obecnie nie ma domu, a na dodatek ma skłonności do zoofilii. Mimo to hodowcy oddali małego mopsika w jego ręce.

Wszyscy znajomi, jak opowiadałem o tym pomyśle, mówili mi, że nie sprzedadzą mi tego psa, że hodowcy dbają o swoje psy. – mówi autor filmiku.

„Proszę, nie publikujcie tego”

Umowa została podpisana, a hodowcy przyznali, że ufają kupującemu i być może mały szczeniaczek odmieni jego życie. Na końcu jednak kupujący przyznają się, że cała sytuacja to jedynie prowokacja, a hodowcy poczuli się w tej sytuacji oszukani. Prosili jedynie, aby filmik nie został opublikowany w Internecie.

To jest niepoważne, to jest kpina. Możecie tego nie nagrywać? Proszę tylko, żeby nie publikować tego materiału. My się nie zgadzamy, żeby to publikować. Pan też się źle zachował i nas oszukał. – tłumaczyli się hodwocy.

Pomimo próśb hodowców, filmik został opublikowany. Oto on:

Uważaj, skąd kupujesz szczeniaka

Pseudo-hodowle są dość częstym zjawiskiem, dlatego warto być ostrożnym przy zakupie szczeniaka. Pamiętaj, że w takich miejscach liczą się jedynie zyski, a dobro zwierzaków nie jest tam ważne. Właśnie dlatego psa kupuje się jedynie ze sprawdzonych miejsc, najlepiej w hodowlach zarejestrowanych w Polskim Związku Kynologicznym bądź adoptuje ze schroniska. Istnieje wiele niepokojących sygnałów, które świadczą o tym, że hodowla jest nieprofesjonalna, a ważne jest, aby nauczyć się je rozpoznawać.

10 niepokojących znaków, które świadczą o tym, że szczeniak pochodzi z pseudo-hodowli:

#1 Nie możesz obejrzeć rodziców szczeniaka

Jeśli hodowca nie pozwoli ci spotkać się z rodzicami malucha, powinieneś od razu odejść. Brak możliwości obejrzenia rodziców szczeniaka jest jak kupno samochodu bez znajomości jego marki. Nigdy tego nie rób. Pamiętaj, że dla odpowiedzialnego i doświadczonego hodowcy przedstawienie rodziców malucha nie jest problemem, tylko chlubą.

#2 Zamiast zaprosić cię do hodowli, hodowca umawia się z tobą w miejscu publicznym

Jeśli zadzwonisz do hodowcy, a on zaproponuje ci spotkanie w miejscu publicznym, to znaczy, że masz do czynienia z pseudo-hodowlą. Prawdopodobnie nie chce zaprosić cię do hodowli, ponieważ czworonogi są tam przetrzymywane w przerażających warunkach. Nigdy nie kupuj psiaka od takiej osoby. Pamiętaj, że powinieneś wiedzieć, gdzie urodził się twój szczeniak!

#3 Hodowca zajmuje się sprzedażą wielu różnych ras

Renomowani hodowcy skupiają się na jednej rasie, a maksymalnie dwóch. Jeśli znajdziesz w Internecie hodowlę oferującą masę różnych ras, to znaczy, że masz do czynienia z pseudo-hodowlą. Unikaj tego jak ognia!

#4 Wiele miotów

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować