×

Pokazał, jak budzi swojego niewidomego i głuchego psa. Otrzymał 13 milionów polubień

Ta opowieść o niesłyszącym i niewidzącym psie może spowodować, że się wzruszysz. Plum to 10-miesięczna suczka rasy owczarek australijski. Niestety urodziła się niepełnosprawna, przez co opieka nad nią nie jest łatwym zadaniem. Jej opiekun, Aiden Michael Mann, od zawsze miał trudności z budzeniem suczki. Większość sposobów sprawiało, że ona bardzo się bała. Nawet najmniejszy dotyk powodował, że podskoczyła. W ostatnim czasie mężczyzna znalazł jednak sposób na obudzenie Plum bez przestraszenia jej.

To słodkie wideo wzruszyło miliony serc – zostało odtworzone 54 mln razy i polubione przez ponad 13 mln osób

Mężczyzna wytłumaczył krok po kroku jak wybudza Plum:

Ludzie pytają, jak budzę swojego niesłyszącego i niewidomego psa bez straszenia.

Delikatnie ją dmucham.

One jest wtedy zaskoczona,

dopóki mnie nie poczuje.

Potem chce otrzymać miłość

Tata jest przy tobie <3

I nigdy cię nie opuści

Aiden opublikował ten filmik na TikToku. Wideo zostało odtworzone 54 mln razy oraz polubione przez 13 mln osób. Zyskał też masę pozytywnych i pełnych miłości komentarzy. Mężczyzna nie spodziewał się, aż takiej rekacji.

„Nie miałem pojęcia, że mój filmik uzyska tak wiele wyświetleń. Byłem zachwycony” – przyznał Aiden.

Aiden przygarnął Plum w 2019 roku

„Adoptowałem ją, gdy miała 6 miesięcy. Zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia. Cieszyłem się, że mogę dać jej kochający dom. Moja suczka Lola bardzo ją polubiła” – mówi Aiden.

Opieka nad niepełnosprawnym psem

„Największą trudnością w opiece nad Plum było nauczenie się komunikacji. Musieliśmy szukać sposobów, które działają. Każdy pies jest inny, a więc to co działa na Plum, niekoniecznie zadziała na innego czworonoga. Mieliśmy wiele prób oraz błędów, dopóki oboje nie znaleźliśmy złotego środka” – powiedział Aiden.

Aktualnie Plum ma 10 miesięcy

„Plum to najszczęśliwszy i najsłodszy pies, jakiego widziałem. Jej ulubioną zabawką jest piłka. Kocha przytulać się i przebywać wszędzie tam gdzie jestem ja i Lola” – mówi Aiden.

Mimo niepełnosprawności, Plum wiedzie szczęśliwe życie

Aby śledzić dalsze przygody Plum i jej siostry Loli, koniecznie odwiedź ich profil na Instagramie

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować