×

Pies zbuntował się szkoleniem i dał popis godny Oscara. Nawet trener parsknął śmiechem

Zdarza się, że niektóre psy potrafią być naprawdę niesforne i za nic nie chcą się słuchać swoich właścicieli. Podobnie było na szkoleniu, kiedy pies policyjny odmówił posłuszeństwa. Taka sytuacja jest o tyle zaskakująca, że takie psiaki zwykle są bardzo zdyscyplinowane. Ten pokazał jednak, że nawet tu mogą być wyjątki od reguły. Postanowił, że podczas treningu zrobi coś innego niż oczekuje od niego trener. To, co zrobił, było naprawdę nieoczekiwane, a zarazem zabawne!

Pies policyjny po prostu się zbuntował

Podstawą wychowania psa jest trening. Wie to każdy właściciel czworonoga. Jednak pies policyjny przechodzi specjalne szkolenie, w którym uczy się reakcji w przypadku ataku czy też wykrywania narkotyków przewożonych w bagażu. Specjalności tego typów psów jest jednak o wiele więcej. Są to futrzaki od zadań specjalnych, które uszy i oczy muszą mieć szeroko otwarte. Jednak jeden z nich postanowił, że zamieni nudny trening w dobrą zabawę. Pokazał swoją bardzo niefrasobliwą stronę, czym rozbawił szkoleniowców.

Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe

Zachowanie czworonoga było zaskakujące. Szczególnie, że nie często spotyka się tego typu reakcje u psów policyjnych. Są one tak szkolone, aby się nie rozpraszały i były wyczulone na to, co dzieje się wokoło. W końcu mają być skuteczne, zwłaszcza w przypadku zagrożenia. Ten pies policyjny miał jednak nieco inne zdanie na ten temat i całe szkolenie zamienił w dobrą zabawę.

Psiak wzbudził śmiech na szkoleniu

Cała sytuacja była o tyle śmieszna, że nawet trener psa wybuchnął śmiechem. Pies trenował obronę w sytuacji napadu i złapania złodzieja. W pewnym momencie, kiedy ćwiczono tę sytuację, pies dla zabawy wszedł „włamywaczowi” między nogi. Wszyscy, którzy to zobaczyli, zaczęli się głośno śmiać. Pies wyglądał tak, jakby faktycznie chciał zrobić wszystkim psikusa i był z tego powodu bardzo zadowolony. Na pewno rozluźniło to atmosferę podczas szkolenia i zmniejszyło czujność „włamywacza”, który nie ukrywał rozbawienia całą sytuacją. Nagranie z tego szkolenia znalazło się w mediach społecznościowych i do tej pory odtworzono je prawie 3 mln razy!

Może Cię zainteresować