Kategorie KotyNewsyPsyWideo

Pies wskakuje do wody, aby uratować topiącą się kotkę. Nagranie mrozi krew w żyłach

Jest takie powiedzenie: „żyją, jak pies z kotem” i pomimo iż uważa się, że koty i psy nie darzą siebie wzajemną sympatią, zawsze są wyjątki od reguły. To, co zrobił bohaterski pies, stanowczo temu zaprzecza. Kiedy zauważył topiącą się kotkę w wodzie, nie zawahał się do niej wskoczyć i jej uratować. Wymagało to od niego wielkiej odwagi. Nie zostawił kotki na pastwę losu, tylko postanowił jej pomóc. Kobieta, która była świadkiem jego heroizmu, była naprawdę zaskoczona. Oczywiście również dołączyła do akcji ratunkowej.

Kot topił się w rzece

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak biedny kot topi się w wodzie. Wydawać by się mogło, że natura będzie od niego silniejsza i nie uda mu się wydostać z pułapki. Kobieta, która zauważyła go, chciała mu pomóc, jednak w pewnej chwili pojawił się pies, który zrobił coś zaskakującego. To właśnie on stał się bohaterem. Bez wahania, nie patrząc na uprzedzenia, postanowił pomóc kotu. Kobieta, która nagrywała całą sytuację, była w szoku.

kot topił się w rzece
YouTube

Na jej filmiku widać moment, kiedy pies zszedł pod wodę i ustawił swoje ciało tak, aby mógł podnieść kota na grzbiecie. Następnie przetransportował kociaka na brzeg, gdzie pomógł mu przenieść się na suchy ląd. Nie było to dla niego łatwe, sam też walczył,  aby wydostać się z wody po uratowaniu kota, ale na szczęście w ciągu kilku sekund znalazł się na lądzie! To naprawdę było bardzo odważne!

kot topił się w rzece
YouTube

Kiedy  nagranie bezinteresownego czynu psa krążyło w mediach społecznościowych, nie tylko poruszyło serca milionów, ale także je podzieliło. Ludzie byli podzieleni co do tego, czy kobieta, która filmowała, nie powinna była zamiast tego pomóc zwierzakom – niektórzy nazywali ją płytką i niewrażliwą za to, że nie odkładała telefonu. Nagranie z akcji ratunkowej zobaczyć można poniżej. Naprawdę widać na nim heroizm i upartość psa!