×

Na ulicy znaleziono dwa psy. Ratownicy byli przerażeni, gdy spojrzeli na ich brzuchy

Zamiast mieszkać w kochającym domu, musiały walczyć o życie na ulicy. Te dwa szczeniaki znaleziono w przerażającym stanie. Najbardziej szokujące były ich nienaturalnie wzdęte brzuchy, które stały się gigantyczne, a wyglądem przypominały balony. Nikt nie wiedział, czy te pieski w ogóle będzie dało się uratować…

Dwa szczeniaki z ogromnymi brzuchami

Na ulicy znaleziono dwa szczeniaki z gigantycznymi brzuchami. W chwili odnalezienia pieski były praktycznie nieświadome, a na ich ciałach znajdowały się poważne obrażenia. Patrząc na ich stan, podejrzewano, że być może były ofiarami jakiś strasznych eksperymentów na zwierzętach. Na początku nikt nie wiedział, czy w ogóle uda się je uratować.

Szczeniaki zostały przewiezione do kliniki weterynaryjnej, gdzie otrzymały pilną opiekę medyczną. Okazało się, że obydwa pieski miały poważną niedowagę oraz niski poziom albumin, które są białkami występującymi między innymi w osoczu krwi. Gdy ich poziom jest zbyt niski, płyny mogą gromadzić się w jamie brzusznej, powodując obrzęk.

Kleszcze, pasożyty, niedokrwistość

Niedowaga oraz zbyt niski poziom albumin wcale nie były jednak jedynymi problemami tych maluchów. Na miejscu weterynarz odkrył również, że szczeniaki mają mnóstwo kleszczy oraz pasożytów. Cierpiały też na niedokrwistość. Pieski potrzebowały długiego leczenia, w tym transfuzji krwi, aby w pełni wrócić do zdrowia.

Trudna operacja

Bardzo ważnym krokiem było usunięcie zalegającego płynu z nadętych brzuszków, ale to można było zrobić jedynie podczas trudnej operacji. Szczeniaki zostały przygotowane do zabiegu, a następnie poddane narkozie. Podczas operacji jeden z techników weterynarii trzymał psiaki za ich łapki, aby dać im wsparcie. Na szczęście zabieg usunięcia płynu przebiegł pomyślnie.

Z każdym dniem czuły się coraz lepiej

Te szczeniaki cały czas były takie dzielne! W miarę upływu dni i licznych transfuzji krwi, pieski zaczynały mieć coraz więcej energii. Wkrótce zaczęły normalnie jeść i znów się bawić!

Gdy stan zdrowia piesków się poprawił, zostały przeniesione do domu zastępczego. Wkrótce weterynarz potwierdził, że są już gotowe do adopcji!

To niesamowite, ile odwagi miały w sobie te dwa małe szczeniaki. Tak bardzo cieszymy się, że są już zdrowe oraz że już nigdy więcej nie będą cierpieć. Ich całą przygodę możesz obejrzeć na poniższym filmiku. Uwielbiamy szczęśliwe zakończenia!

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować