Kategorie Koty

Kociak z twarzą pluszowej zabawki nie chce opuścić kobiety, która uratowała mu życie

5 lat temu Amanda Kruczynski rozpoczęła wolontariat na rzecz zwierząt. Kobieta stała się opiekunką zastępczą dla uratowanych futrzaków. Nauczono ją wtedy, że głównym celem jej pracy jest pożegnanie. Pożegnanie jest dobre, gdyż zawsze oznacza wieczną adopcję. Pewnego dnia w życiu Amandy pojawił się jednak wyjątkowy kotek, który wszystko zmienił.

Rok temu w życiu wolontariuszki pojawił się wyjątkowy kot

„Zawsze mówiono mi, że odpowiadam za zwierzaki i ich zdrowie tak długo, aż nie staną się gotowe, aby wyruszyć do swoich wiecznych domów. To wszystko prawda dopóki w twoim życiu nie pojawi się zwierzak, który sam postanowi cię adoptować.” – opowiada Amanda.

View this post on Instagram

Hi new friends! ?? My name is Mr. Meeseeks! I was rescued from a local shelter by my human mom @mandakruz when I was only about three weeks old! She took me and my five siblings along with our cat mom into her home until we were big enough to be adopted out! Lucky for me, her home ended up being my forever home! Unfortunately, I was the runt of my litter and have always been rather sickly. I spent most of my first year (I just turned one in October ?) in and out of the vet’s office. I was hospitalized three times for aspiration pneumonia, misdiagnosed with Cancer, and finally diagnosed with Feline Gastrointestinal Eosinophilic Sclerosing Fibroplasia. From now on I have to be on steroids so that my body can function normally. All in all I am a very happy little boy though. I live with my mom and her husband near Fort Lauderdale, Florida and have an adopted big brother Jasper! I also get lots of friends to play with when my mom fosters kittens from the shelter where she rescued me! I am always happy to receive shout outs and features on other instagrams and love to help spread the word about the importance of #adoptdontshop so please don’t be shy! After all furends are furever! What shelter or rescues have you adopted from? ??

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

Kotek o imieniu Meeseeks został znaleziony w kartonie

Karton znajdował się na dworze, a w ten dzień padał deszcz. Oprócz niego w pudełku znajdowało się także jego rodzeństwo oraz mama. Rodzina została uratowana i przewieziona do siedziby grupy ratunkowej. Właśnie wtedy zwierzaki zobaczyła Amanda.

 

Kocia rodzina pilnie potrzebowała domu tymczasowego

„To były urocze kociaki, jednak Meeseeks się wyróżniał. Miał zupełnie inną sierść i wyglądał trochę jak pluszowa zabawka. Był też mniejszy niż jego rodzeństwo. Ta rodzina potrzebowała domu tymczasowego, a ja nie zawahałam się ani chwili. Zaoferowałam swoją pomoc.”

 

Kociaki trafiły do domu Amandy

„Meeseeks ciągle chciał się przytulać, a wtedy był jeszcze taki mały, że mieścił się na mojej dłoni. Szybko się do mnie przywiązał i wszędzie za mną podążał. Był jak mój cień.”

View this post on Instagram

Just a little ?

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

Kilka tygodni później kobieta otrzymała przykre wieści

U kotów wykryto panleukopenię. Jest to niebezpieczna dolegliwość, która często kończy się nagłą śmiercią.

„Po otrzymaniu wyników wiedziałam, że się nie poddam. Wiedziałam, że będę walczyć razem z tymi kotami.”

 

Zwierzaki okazały się być prawdziwymi wojownikami

Po tygodniu leczenia przez całą dobę, Meeseeks i jego rodzeństwo cudem ocalały.

„Meeseeks często się do mnie przytulał i okazywał mi miłość. Być może stałam się dla niego powodem do dalszej walki.”

View this post on Instagram

Practicing my neck warmer skills!

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

Po czasie koty były gotowe do adopcji

„Zaprowadziłam je do schroniska, w którym czekały już dokumenty adopcyjne. Wszystkie koty się rozeszły, a Meeseeks odwrócił się i głęboko na mnie spojrzał. Nigdy wcześniej nie byłam czegoś tak bardzo pewna. Wiedziałam, że on mnie zaadoptował. Musiał stać się częścią mojej rodziny.”

View this post on Instagram

No time for homework!

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

Meeseeks zamieszkał w swoim wiecznym domu

Kot jest niezwykle szczęśliwy, że żyje przy boku ukochanej opiekunki, którą sam sobie wybrał. Amanda natomiast uważa, że podjęła jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu.

„To wspaniały kotek, który zawsze potrafi mnie pocieszyć. Jest do mnie bardzo przywiązany, a ja do niego. Uwielbiamy spędzać razem czas. Nie wyobrażam sobie domu bez niego.”

View this post on Instagram

Curly feet make the best pillows!

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

„On sprawił, że patrzę na życie w inny sposób. Nie ma rzeczy niemożliwych. Nigdy nie wolno się poddawać.” – dodała Amanda.

View this post on Instagram

Why hello there! ??

A post shared by In Loving Memory Of Meeseeks (@meeseeksyouout) on

 

 

Fotografie: instagram.com