×

Malutki piesek wpadł do basenu. To niesamowite, jak zareagował ogromny pit bull

Posiadanie przyjaciela, który w trudnej chwili wyciągnie do ciebie swoją pomocną dłoń… albo łapę, może odmienić cały twój świat. Jeśli nie wiesz, co mamy na myśli, to po prostu zapytaj o to małą chihuahuę o imieniu Pulma.

Źródło: Janaina Leite

Źródło: Janaina Leite

Błąd, który mógł doprowadzić do prawdziwej katastrofy

Któregoś dnia Pulma spędzał czas ze swoim psim rodzeństwem na podwórku ich domu w Brazylii. Nagle, jeden błąd małego psiaka prawie doprowadził do gigantycznej katastrofy. Chihuahua chodziła wokół rodzinnego basenu, kiedy nagle się poślizgnęła i wpadła do wody. Pulma przebierał swoimi małymi łapkami najlepiej, jak tylko potrafił, jednak wkrótce stało się jasne, że nie będzie w stanie stamtąd wyjść o własnych siłach. Małemu pieskowi groziło utonięcie.

Bo nie każdy bohater nosi pelerynę

Ale wtedy pojawiła się prawdziwa bohaterka. To była kumpelka Pulmy, Athena, która widząc swojego przyjaciela w tarapatach, od razu przystąpiła do akcji ratunkowej. Duża psinka wyciągnęła Pulmę z basenu z powrotem na ląd.

Moment ten został uchwycony przez domowy monitoring:

Athena uratowała Pulmę

Właściciele psów byli w tym czasie w domu. Od razu wybiegli na zewnątrz, gdy usłyszeli pisk. Wtedy odkryli, że Athena już uratowała Pulmę. Początkowo właścicielka, Janaina Leite, martwiła się, że chwyt Atheny mógł być zbyt silny, gdy wyprowadzała Pulmę z basenu, ale po tym, jak wypuściła pieska z pyszczka, okazało się, że maluch wyszedł z incydentu całkowicie bez szwanku. Co za ulga!

Najadłam się sporo strachu. Dzięki Bogu, Athena pojawiła się przy basenie w samą porę. Dzięki niej Pulma wyszedł z tego bez szwanku. Athena jest bardzo czuła i opiekuńcza wobec swojego rodzeństwa. Jest naprawdę wyjątkowa. – przyznała Janaina Leite.

Źródło: Janaina Leite

Źródło: Janaina Leite

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Kochający i opiekuńczy instynkt Atheny zapobiegł tragedii, ale Janaina Leite planuje zrobić więcej, aby zwiększyć bezpieczeństwo na swoim podwórku. Mimo że był to pierwszy raz, kiedy jeden z jej psów wpadł do basenu, to kobieta wciąż zamierza podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uniknąć kolejnego nieszczęścia.

Chcemy ogrodzić nasz basen, aby to już nigdy więcej się nie powtórzyło. Bardzo kochamy nasze futrzane dzieci. – dodała Janaina Leite.

@amber_raelynne

Pulma falls in & couldn’t get out thank God for Athena shes a hero #dog #doglover #dogs #chihuahua #pitbull #pit #pitbullsoftiktok #pitbulllove #pitbullssavelives #pitbulls #pitbullylove #pitbulldogs #putbullllover #pitbulllovers #pitbullloverz #tinydog #chihuahuas #chihuahualove #chihuahuastiktok #chihuahualovers #dogmom #dogdad #dogmoms #dogdads #pets #petlover #animallovers #animallover #petlovers #animallovers #animals #animalsoftiktok #funny #dogheroes #doghero #poolparty #trynottolaugh #joke #fyp #fypシ #fypシ゚viral #fypage #foryou #foryoupage #foryourpage #forub #fypviral #fypviralシ #viral #viralvideo #viraltiktok #virall #viralvideos #fypchallenge #virals #funnyvideos #funnyvideo #makemeviral #makemelaugh #makemelaughchallenge

♬ original sound – AMBER

Pomimo że pit bulle to słodkie i kochające psiaki, wciąż dotykają ich krzywdzące stereotypy, według których psy te są „niebezpieczne i agresywne”. Aby zobaczyć 16 dowodów, że to nieprawda, kliknij TUTAJ.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować