×

Pies miał zostać uśpiony, ponieważ uznano go za agresywnego. Jednak ktoś dostrzegł w nim potencjał!

Kiedy Leonard po raz pierwszy przyjechał do The Union County Humane Society, został uznany za bardzo agresywnego psa. Dlatego z góry było wiadomo, że ma bardzo nikłe szanse na adopcję. Postanowiono, że niedługo zostanie poddany eutanazji

Na szczęście do niej nie doszło!

Jim Alloway, który jest dyrektorem Humane Society, dostrzegł po kilku dniach jakiś potencjał w tym psiaku i wpadł na pewien pomysł… Oto, co wyznał ABC 6:

Wyszedłem z gumową wycieraczką do okien. Leonard do mnie podbiegł i wyrwał ją, a po wszystkim przebiegł przez dziedziniec. Wiedziałem, że to specjalna cecha. On nie był agresywny, chciał się po prostu bawić.

Alloway widział wcześniej też bardzo podobne zachowania u psów policyjnych, z którymi współpracował.

Stwierdził, że Leonard wykazuje bardzo podobne do nich cechy. Faktycznie coś było w jego spostrzeżeniach, ponieważ ten pitbull jest teraz na najlepszej drodze do zostania oficerem policji K9.

Program szkoleniowy, który przygotowuje psy do pracy w policji, przynosi oczekiwane rezultaty.

Ten wspaniały pitbull był po prostu pozostawiony sam sobie i nie wiedział, co znaczy dyscyplina. Za to bardzo lubił się bawić, dlatego szukanie czegoś, np. narkotyków i nagradzanie go za to, jest dla niego fantastyczną formą rozrywki.

Uczyniło go to wspaniałym psem policyjnym.

Szef policji nie był do końca przekonany, co do Leonarda, bo nigdy nie współpracował z pitbullem. Na szczęście kiedy zobaczył go w akcji, całkowicie zmienił zdanie…

Już niedługo ten psiak, który miał zostać poddany eutanazji, ma otrzymać certyfikat oficjalnego psa policyjnego stanu Ohio.

Może Cię zainteresować