×

Koty pudle istnieją naprawdę i są jedyne w swoim rodzaju. Zakochasz się w ich sierści

Temat kotów jest jednym z najpopularniejszych w Internecie. Użytkownicy potrafią spędzać godziny na oglądaniu zdjęć i filmików z udziałem słodkich kociaków. To jest normalne dla każdego miłośnika tych zwierząt. W tym artykule chciałabym pokazać ci coś, o czym wcześniej mogłeś nie słyszeć. Mam na myśli koty, które swoim wyglądem przypominają pudle. One istnieją naprawdę, a ich sierść podbija świat!

Kot selkirk rex

Selkirk rex to amerykańska rasa kota, która charakteryzuje się specyficznym futrem. Powstała w 1987 roku w USA.

Ta rasa podbija świat

Mimo że rasa jest młoda, to zdążyła już podbić serca ludzi z całego świata. Wszystko przez sierść, która przypomina sierść pudla. Te kociaki mają urocze, gęste i kręcone włosy, które są bardzo przyjemne w dotyku.

Jak powstała ta rasa?

Pewna dzika kotka urodziła 5 kociąt. Jedna z nich miała gęste i kręcone włosy w porównaniu do reszty rodzeństwa. Zwróciła na nią uwagę Jeri Newman, która zajmuje się hodowlą zwierząt. Kobieta adoptowała nietypowego futrzaka i nadała jej imię Miss DePesto. Po czasie kotka urodziła sześć dzieci, z których trzy z nich miały sierść taką, jak ona. Właśnie tak powstała ta rasa.

Skąd nazwa selkirk rex?

Jeri Newman zdecydowała nazwać rasę Selkirk po swoim ojczymie. Te koty są unikalne, ale ich nazwa również jest wyjątkowa. To pierwsza rasa, która została nazwana imieniem człowieka.

Fani nazywają te zwierzaki kocimi pudlami

Te kociaki to wspaniali członkowie rodziny

Przedstawiciele tej rasy świetnie uzupełniają rodzinę, tolerują małe dzieci, są towarzyskie, a czasami lubią się wygłupiać. Ich futro wymaga jednak regularnego szczotkowania.

Osobiście zakochałam się w tych futrzakach!

A ty co myślisz na ich temat? Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

Może Cię zainteresować